DOLAR
9.2620 0.92
EURO
10.7921 1.11
ALTIN
526.44 -0.64
BIST
1409.56 -0.16

BAYKAR'a iftira atanlara tazminat şoku! Şehit çocuklarına burs olacak

Türk Savunma Sanayii'ndeki başarılı gelişmeler, İHA/SİHA gibi yerli ve milli teknolojiyle üretilen yeni araçlarla şahlanırken dünyayı kendine hayran bırakmaya devam ediyor. Ancak buna rağmen bu başarılarla gurur duyamayan bir kesim ise karalama kampanyasıyla boy gösteriyor.

Savunma 14.10.2021, 12:38 14.10.2021, 12:45
BAYKAR'a iftira atanlara tazminat şoku! Şehit çocuklarına burs olacak

Ülkemizin ilk yerli ve milli S/İHA'larını üreten BAYKAR A.Ş.'ye atılan iftira yargıdan döndü.

TAZMİNAT ŞEHİT ÇOCUKLARINA BURS OLARAK DÖNÜŞECEK

Dün akşam sosyal medya hesabından duyuru yapan BAYKAR, ABC Gazetesi'nin davaya konu olan o dönemki yazarı Yılmaz Polat ile yöneticisi Merdan Yanardağ'a açtıkları manevi tazminat davasını kazandıklarını ve tazminatı, şehit çocuklarına eğitim bursu olarak değerlendireceklerini açıkladı.

BAYKAR A.Ş. sosyal medya hesabından paylaştığı duyuruda, "Bize atılan bir iftira daha hukuktan döndü ve yalan olduğu tescillendi! ABC Gazetesi'nin o dönemki yazarı Yılmaz Polat ve yöneticisi Merdan Yanardağ'dan kazandığımız manevi tazminatı, şehitlerimizin çocuklarına eğitim bursu olarak bağışlayacağız." ifadelerini kullandı.

Diğer taraftan BAYKAR'ın gönderisini alıntılayan BAYKAR lideri Selçuk Bayraktar, mesajında "Doğru işleri her zaman karalama, yalan ve iftirayla engellemek isteyenler olacak. Kimin maşası ve nerenin piyonu olduğu belli olmayan alçaklara aldırma! Hak bildiğin yolda eğilmeden, bükülmeden dosdoğru yürümeye devam et." ifadelerine yer verdi.


 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Günün Anketi Tümü
İstanbul'da son zamanlarda artan trafik sorununun sebebi nedir?