banner2

Bakan Akar'dan son dakika açıklaması: 491 terörist etkisiz hale getirildi

Son dakika haberleri.... Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar Çanakkale'de "AK Parti 2023'e Doğru Şehir Buluşmaları" programında kritik açıklamalarda bulundu. Pençe Kilit harekatında 491 teröristin etkisiz hale getirildiğini söyleyerek, kara harekatıyla ilgili, ''Terör koridoruna müsaade etmedik, etmeyeceğiz" dedi ABD'ye de önemli mesajlar veren Akar, '' "Sizin tek muhatabınız Türkiye Cumhuriyeti Devleti'dir" dedi

Savunma 02.12.2022, 12:55 02.12.2022, 15:20
Abone ol

Son dakika haberleri.... Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar Çanakkale'de "AK Parti 2023'e Doğru Şehir Buluşmaları" programında kritik açıklamalarda bulundu.

Bakan Akar, Pençe Kilit harekatında 491 teröristin etkisiz hale getirildiğini söyledi. Suriye'ye yapılacak kara harekatıyla da ilgili konuşan Akar, ''Terör koridoruna müsaade etmedik, etmeyeceğiz" ifadelerini kullandı. Akar ayrıca, "Tek hedefimiz teröristler, mücadelemiz bu şekilde sürüyor" şeklinde konuştu.

'AKLINIZI BAŞINIZA ALIN'

Açıklamasında, "Yunanistan ile diyalog tekliflerimizi her zaman ortaya koyuyoruz" ifadelerini de kullanan Akar, şöyle devam etti:

'Yunanistan'ın gerginliği arttırıcı eylem ve söylemlerinden vazgeçmesini bekliyoruz. Sabırla barışçıl yöntemlere inanıyoruz. Fakat diyalog çağrımız zafiyet değildir. Hakkımızı koruyacağız. Oldubittiye izin vermeyeceğiz. Aklınızı başınıza toplayın. 3. tarafların söylemleriyle kendinize havada görmeyin.

ABD'YE: SİZİN TEK MUHATABINIZ TÜRKİYE'DİR

ABD'ye terör mesajı da veren Akar, "Sizin tek muhatabınız Türkiye Cumhuriyeti Devleti'dir." dedi. Akar, "Teröristlere olan desteğinizi kesin, TSK varken sizin müttefikiniz, sizinle işbirliği yapabilecek güç Türkiye Cumhuriyeti Devleti'dir" şeklinde konuştu.

GEREĞİNİ YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ'

Akar sözlerine şöyle devam etti:

Ne zaman nerede ne yapmak gerekiyorsa, yeri ve zamanı geldiğinde TSK bugüne kadar olduğu gibi gereğini yaptı, yapmaya devam edecek.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!