DOLAR
13.81 0.65
EURO
15.63 0.61
ALTIN
789.92 0.44
BIST
1,923.25 0.67

Azılı FETÖ'cü Michael Rubin hasedinden çatlamak üzere: Türkiye bizim için her yer!

Azılı FETÖ destekçisi siyonist Michael Rubin, Beyaz Saray ve ABD Kongresi'ne verdiği son tavsiyelerle çıldırmanın eşiğinde olduğunu gözler önüne serdi. Rubin'in fantastik yazısını okuyunca çok şaşıracaksınız.

Savunma 20.11.2021, 15:46
Azılı FETÖ'cü Michael Rubin hasedinden çatlamak üzere: Türkiye bizim için her yer!

ABD'de yaşayan azılı FETÖ destekçisi Michael Rubin, Türkiye'ye dair hasedinden çatlamak üzere. İsrail vatandaşı Rubin, Washington Examiner'deki son yazısında Beyaz Saray'a ilettiği tavsiyelerle kendi sınırlarını da zorladı. Rubin, Türk insansız hava araçları dünyanın neresinde bulunuyorsa o bölgedeki 'rakip' gücün hem SİHA'lar hem de hava savunma sistemleriyle desteklenmesini istedi. İşte siyonist Rubin'in o fantastik yazısı:

SOMALİ'YE SİHA ÜSSÜ İNŞA EDİYORLAR

"Türkiye'nin Somali Ulusal İstihbarat ve Güvenlik Teşkilatı'nın bitişiğinde bir SİHA üssü inşa etmesi tesadüf değil. Türkiye'nin yardımı sadece Somalili terörist gruplara değil, aynı zamanda Etiyopya'nın soykırım rejimine ve Sudanlı İslamcılara da artarken, Mogadişu'daki Türk insansız hava aracı üssü bölgedeki istikrar ve güvenliğe meydan okuyor. Somali, Etiyopya ve Sudan'da demokrasi ve daha ılımlı, hoşgörülü bir gelecek için mücadele edenler, giderek kendilerini hem düşmanları tarafından yenilmiş hem de Batı tarafından görmezden gelinmiş durumda buluyorlar."

TÜRKİYE BİZİM İÇİN HER YER

"Durum sadece Somali'deki drone üssüyle sınırlı değil. Bu yılın başlarında Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin 1974'te Kıbrıs'ı işgali sırasında ele geçirilen topraklara bir insansız hava aracı üssü inşa ettiğini açıklamıştı. Türkiye bizim için 780 bin kilometrekare değil, Türkiye bizim için her yer. Lefkoşa Havalimanı'ndaki üs veya Erdoğan'ın yeniden adlandırdığı şekliyle Geçitkale Hava Üssü, Türkiye'nin insansız hava aracı filosunun operasyonel menzilini İsrail, Mısır ve Süveyş Kanalı'nı ve Doğu Akdeniz'deki nakliyeyi tehdit edecek şekilde genişletiyor."

KIBRIS VE YUNANİSTAN SALDIRMALI

"Tek sorun Türkiye de değil. İran hem insansız hava araçlarını Suudi Arabistan'a saldırmak için kullandı hem de bunları üretmenin araçlarını Hizbullah, Asaib Ehlül Hak ve Husilere ihraç etti. Bu gruplar Lübnan, Irak ve Yemen'in ceplerini etkili bir şekilde İran'ın İHA üslerine dönüştürdü. Pakistan insansız hava araçları şimdi Hindistan'ı da tehdit ediyor. Beyaz Saray, Amerikalıları öldürmede başarısız olan saldırıları görmezden gelmemelidir: Drone'lar ancak zaman ve deneme ile daha doğru ve yetenekli hale gelecektir. Amerika Birleşik Devletleri yanıt olarak çok yönlü bir strateji benimsemelidir."

"Kongre Türk, İran veya Pakistan İHA'ları tarafından tehdit edilen ABD müttefiklerinin hem İHA'larda hem de karşı İHA savunmasında niteliksel bir askeri üstünlüğe sahip olmasını garanti etmelidir. Türkiye işgal altındaki kuzey Kıbrıs'a insansız hava araçları mı yerleştiriyor? O zaman Pentagon, Kıbrıs veya Yunanistan'a Türkiye'nin derinliklerine saldırabilecek insansız hava araçları sağlamalı." 

TİGRAY'A HAVA SAVUNMA SİSTEMİ!

"Türk ordusu giderek istikrarsızlaşan Somali hükümetine insansız hava araçları mı sağlıyor? O zaman Amerikalı uzmanların bölgeye gidişini gerektirse bile, tehdide karşı koymak için Kenya ve Somaliland'a insansız hava araçları sağlamanın zamanı geldi. İran ve Türkiye, Etiyopya'ya kendi halkına karşı kullanması için insansız hava araçları mı sağlıyor? O zaman en azından ABD, Tigray'a bu insansız hava araçlarını tespit etme ve vurma yeteneği sağlamalıdır. Aynı savunma ihtiyacı Ermeniler, Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudiler için de geçerlidir. Pakistan ve hatta belki de Türkiye insansız hava araçlarını Keşmir'deki teröristlere aktarırken Hindistan'a da insansız hava araçlarında niteliksel bir askeri üstünlük sağlanmalıdır."

"İsrail, yalnızca potansiyel bir kurban değil, aynı zamanda bir yayılma sorunu olduğu için daha zor bir konu: Biden yönetimi, İsrail'in Etiyopya ve Azerbaycan'a insansız hava aracı satışlarını sona erdirmek için mali ve diplomatik baskı uygulamalı. ABD'nin büyüyen bir tehdit karşısında pasif kalması hem liderliğinin hem de sorumluluğunun ortadan kalkmasına yol açıyor. Amerika ile ittifak, bir sorumluluk değil, güvenliğe giden bir yol olmalıdır."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!