Yandex Metrica

Sitede Ara

ASELSAN bombayı patlattı: CENK ve AKREP radarının ardından gizli su altı aracı DERİNGÖZ!

ASELSAN bombayı patlattı: CENK ve AKREP radarının ardından gizli su altı aracı DERİNGÖZ!

ASELSAN'ın 3 yeni ürünü ilk kez envantere giriyor. ASELSAN Genel Müdürü Ahmet Akyol, konuya ilişkin yaptığı açıklamada "GÖKDENİZ Yakın Hava Savunma Sistemi'ni MİLGEM 5. gemiye entegre ettik. 3 ülkeyle de şu ana kadar ihracat sözleşmesi imzaladık. CENK radarı da gemideki yerini aldı. Son derece yüksek bir teknoloji. Gemiye yaklaşan hava araçlarının, füzelerin, su üstü araçlarının tamamının tespit ve teşhisine imkan verecek. AKREP atış kontrol radarı gemiye entegre edildi. Türkiye'nin ilk otonom su altı aracı DERİNGÖZ de envantere girmek üzere" ifadelerini kullandı.

Savunma

17.05.2024, 12:08

İzmir'deki TEKNOFEST coşkusu tüm hızıyla devam ederken özgün mühendisliğin gücüyle geliştirilen yerli sistemler ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor. TEKNOFEST'te ASELSAN'ın bu yıl ilk kez envantere giren ve geliştirme çalışmaları sürdürülen deniz sistemleri de tanıtıldı.

ASELSAN Genel Müdürü Ahmet Akyol, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Preveze Deniz Zaferi'nin yıl dönümü dolayısıyla deniz şehitlerini rahmetle andı.

Emekli F-22'ler hangi ülkeye gidecek? İlk kez ABD dışında üretim hattı kurulabilir Emekli F-22'ler hangi ülkeye gidecek? İlk kez ABD dışında üretim... Haberi Görüntüle

3 ÜLKE İLE İHRACAT SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

Son dönemde Deniz Kuvvetlerinin platformları için yeni ürünler üzerinde çalıştıklarını anlatan Akyol, Açık Deniz Karakol Gemisi ve MİLGEM projesinin devamında kullanılmak üzere bu yıl 3 ürün geliştirdiklerini söyledi. GÖKDENİZ Yakın Hava Savunma Sistemi'nin geçen günlerde MİLGEM 5. gemiye entegre edildiğini belirten Ahmet Akyol, 3 ülkeyle de şu ana kadar ihracat sözleşmesi imzaladıklarını belirtti.

F-16 sayısı sonunda belli oldu: 50'si bile işe yaramaz, bize en az 128 tane lazım F-16 sayısı sonunda belli oldu: 50'si bile işe yaramaz, bize... Haberi Görüntüle

GÖKDENİZ'İN ÖZELLİKLERİ

Akyol, GÖKDENİZ ile yakın mesafede hava ve su üstü hedeflerini parçacıklı mühimmatla etkisiz hale getiren bir sistemi, radarı, elektro-optiği, atış kontrol algoritmaları ve akıllı mühimmatlarıyla milli olarak Deniz Kuvvetlerine kazandırdıklarını ifade etti. Önceki yıllarda yurt dışından alınan geminin üst direğindeki hava savunma radarlarını millileştirme çalışmalarını da bu yıl tamamladıklarını ifade eden Akyol, CENK radarının MİLGEM 5. gemide yerini aldığını dile getirdi.

KARGU, ALPAGU ve TOGAN'dan sonra sıra ölüm makinesi BOYGA'ya geldi: STM'nin büyük başarısı KARGU, ALPAGU ve TOGAN'dan sonra sıra ölüm makinesi BOYGA'ya geldi:... Haberi Görüntüle

''CENK AKTİF TARAMALI RADAR''

Akyol, CENK'in geminin hava savunma radarı görevini üstlendiğini ve gemiye yaklaşan hava araçlarının, füzelerin, su üstü araçlarının tamamının tespit ve teşhisine imkan verdiğini belirtirken şunları kaydetti; "CENK radarı son derece yüksek bir teknoloji. Aktif taramalı radar teknolojisiyle bu yıl Deniz Kuvvetlerinin envanterine giriyor." 

Akıncı'dan nokta atış! Selçuk Bayraktar duyurdu: 'Gözde Güdüm Kiti atış testi' başarı ile tamamlandı Akıncı'dan nokta atış! Selçuk Bayraktar duyurdu: 'Gözde Güdüm Kiti atış... Haberi Görüntüle

''AKREP RADARI DA TAMAM''

Deniz Kuvvetlerine bu yıl kazandırılacak bir diğer ürünün AKREP atış kontrol radarı olduğunu ifade eden Akyol, geçmişte değişik ülkelerden alınan ve angajmanı sağlayan radarın da MİLGEM 5. gemiye entegre edildiğini bildirdi. Ahmet Akyol, "Deniz Kuvvetlerinin gücüne güç katacak 3 ürünü bu yıl envantere kazandırıyoruz." diye konuştu.

Amerikan generali 'O uçak için paramız yok' dedi: Her biri F-35'in 3 katına mâl oluyor Amerikan generali 'O uçak için paramız yok' dedi: Her biri... Haberi Görüntüle

''DERİNGÖZ DE ENVANTERE GİRMEK ÜZERE''

Bunun yanında su altında çalışmalarının aynı yoğunlukta devam ettiğini belirten Akyol, şu fiadeleri kullandı;

Türkiye'nin ilk otonom su altı aracı DERİNGÖZ de envantere girmek üzere. Lisansla alıma tabi olan denizaltıların yelkenlerinin sürülebilir direklerini de millileştirdik. Su altında basınç, sızdırmazlık, genleşme gibi birtakım sorunları çözdük. Bu ürünle denizaltılarımız su üstüne yaklaşıp haberleşme, radar elektronik harp, radar, optik gibi yüklerini mastlarla dışarıya çıkararak kullanma imkanına kavuştu. Bu yıl su üstünde 3 ürünümüzü ilk kez envantere alıyoruz. Su altında da 2 yeni ürünümüz ASELSAN'ın Türk Silahlı Kuvvetlerine kazandırdığı yeni ürünler olacak."

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading