banner2

AKINCI TİHA binayı enkaza çevirdi: Sınırdaki Ayn el-Arab'da teröristler toplantı halindeyken vuruldu

Son dakika haberi... Türk Silahlı Kuvvetleri ve Milli İstihbarat Teşkilatı, Amerikan ordusunu yasa boğacak bir operasyona daha imza attı. PKK/YPG'li teröristler Ayn el-Arab'da bir binada toplantı halindeyken vuruldu.

Savunma 29.07.2022, 17:15 29.07.2022, 18:23
Abone ol
AKINCI TİHA binayı enkaza çevirdi: Sınırdaki Ayn el-Arab'da teröristler toplantı halindeyken vuruldu

Irak sınırının 280 kilometre güneyinde 4 teröristi araçlarıyla birlikte imha eden, örgüt elebaşı kadını Süleymaniye'de nokta operasyonla öldüren, Musul yakınında 5 teröristi otomobillerinin içinde vuran, Suriye'deki örgüt merkezi Kamışlı'da 3 kadın teröristi cayır cayır yakan güvenlik birimleri bu kez sınırda bulunan Ayn el-Arab kasabasında teröristlere acımadı. 

ABD ve PKK'nın ismini 'Kobani' olarak değiştirmeye çalıştığı Ayn el-Arab'da (Arappınarı) bulunan Sarin köyünde teröristler toplantı halindeyken vuruldu. 

Binanın isabet alması sonrası enkaz nedeniyle oluşan duman uzak mesafelerden bile görüldü. Terör örgütüne yakın kaynaklar da sözkonusu operasyonu doğruladı.

Teröristlerin toplandığı binayı AKINCI TİHA'dan atılan bir mühimmatın vurduğu sanılıyor. Binada kaç teröristin öldürüldüğü şimdilik net değil. 

TSK ve MİT'in ortak operasyonunda böylece Suriye'nin 3'te 1'ini ABD desteğiyle işgal etmiş PKK terör örgütüne önemli bir darbe daha vurulmuş oldu. 

DÜN DE AYN İSA'DA 4 TERÖRİST ÖLDÜRÜLMÜŞTÜ

Türk SİHA'ları dün de Tel Abyad güneyinde Rakka'dan önce son durak olan Ayn İsa'da ortaya çıkmış ve içinde 4 terörist bulunan bir aracı Tel Samen köyünde imha etmişti. 

YPG ELEBAŞI SİHA'LARDAN RAHATSIZ

ABD Kongresi üyelerinin 'general Mazlum' diye çağırdığı PKK/YPG elebaşı Ferhad Abdi Şahin, Türkiye'nin artan SİHA operasyonlarına tepki gösterdi.

Türkiye'nin saldırılarının bölgedeki güvenliği bozduğunu ve Suriye kuzeyini istikrarsızlaştırdığını ileri süren YPG elebaşı, 20 Temmuz'dan buyana 26 kişinin SİHA atışlarıyla öldürüldüğünü iddia etti. Abdi, örgüt destekçisi ülkelere selam çakmak için yine IŞİD/DEAŞ kılıfına sarılarak, sözkonusu bombardımanların cezaevlerinde bulunan DEAŞ'lıların tutuklu kalmasını güçleştirdiğini savundu. 

PKK elebaşı Abdi geçtiğimiz günlerde, Türkiye'nin Suriye'ye operasyon düzenlemesi halinde 50 bini aşkın sivilin barındığı Hol Kampı'na DEAŞ saldırısı gerçekleşebileceğini iddia etmiş, bu şantaj PKK'nın Hol Kampı'ndaki Suriyelileri öldürmekten çekinmeyeceğini, kampa saldırı düzenleyip suçu başka terör örgütlerinin üzerine atacağını ortaya koymuştu. Bu tehdidin, PKK ve DEAŞ'ın üst yöneticisi olarak bilinen Brett McGurk'un fikri olduğu iddia edilmişti. 

AKINCI'NIN ISINMA TURLARI

1,5 tonluk faydalı yük kapasitesine sahip taarruzi insansız hava aracı AKINCI, 900 kilogramın üzerinde bomba taşıyabiliyor. Türk Silahlı Kuvvetleri'nde en az 6 adet AKINCI-A'nın varlığı biliniyor. Bir süre öncesine kadar test faaliyetleri süren AKINCI-B'lerin ilk partisinin de Türk Hava Kuvvetleri'ne teslim edildiği sanılıyor. Buna ilişkin resmi bir açıklama henüz yapılmadı.

AKINCI TİHA'lar artık Suriye ve Irak'taki operasyonlarda etkin biçimde görev yapıyor.   


 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!