banner2

Yüzde yüz başarı sağlayacak! LÖSEV Başkanı müjdeyi verdi: Lösemiye çare bulundu!

Lösemi artık korkutan bir hastalık olmaktan çıkacak. LÖSEV Kurucu Başkanı Doktor Üstün Ezer, löseminin tedavisinde çığır açacak nitelikte olan müjdeyi verdi. Doktor Ezer, “Löseminin mekanizmasını durduracak ve tıpkı Covid aşısında olduğu gibi o kanser hücresinin renasını mesenger RNAsını karşı müzdele vererek vücutta büyük bir direnç oluşturabilecek, çok daha embriyonuk kök hücreyle yapılacak çalışmalar devam ediyor. " dedi. löseminin mekanizmasını durduracak ve vücutta büyük bir direnç oluşturabilecek aşı çalışmalarına ilişkin müjdeyi TGRT Haber’de verdi.

Sağlık 21.09.2023, 14:14 21.09.2023, 15:17
Abone ol
Yüzde yüz başarı sağlayacak! LÖSEV Başkanı müjdeyi verdi: Lösemiye çare bulundu!

LÖSEV Kurucu Başkanı Doktor Üstün Ezer, lösemi tedavisinde kullanılacak kök hücre ve aşıya ilişkin müjdeli haberi verdi. Lösemi hastası çocukların ücretsiz tedavi edildiğinin altını çizen Doktor Ezer, “Löseminin mekanizmasını durduracak ve tıpkı Covid aşısında olduğu gibi o kanser hücresinin renasını mesenger RNAsını karşı müzdele vererek vücutta büyük bir direnç oluşturabilecek, çok daha embriyonuk kök hücreyle yapılacak çalışmalar devam ediyor." dedi. 

"ÇOK AĞIR BEDELLER ÖDEDİK"

LÖSEV Kurucu Başkanı Doktor Üstün Ezer, aşıyla ilgili yapılan çalışma hakkında şu açıklamada bulundu; 

Aşıdaki amaç vücut direncini artırmak. Aşıyla yüzde yüz tedaviyi amaçlıyoruz. Çok ağır bedeller ödedik, çok acı şeyler hadiseler yaşadık. Çocukların en iyi ihtimalle yüzde 90’nını kaybediyorduk. Şimdi geldiğimiz noktada yüzde 94 başarı bizi yeterli görmüyoruz, bize yetmiyor, yüzde yüz başarı için çalışıyoruz.

"KANSEREDE ÇARE BULURUZ"

LÖSEV olarak çok ileri bir safhada olduklarının altını çizen  Ezer, “Dünyadaki bilim insanlarıyla hem bir araya geliyoruz hem de tatlı bir yarış içerisindeyiz. Biz kansere de çare buluruz aşısını da buluruz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!