banner2

Yerli aşı TURKOVAC'ta sevindiren gelişme! Şehir hastaneleri...

Yerli aşı TURKOVAC'ta sevindiren bir gelişme yaşandı. Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Aşı ve İlaç Deposundaki aşılar, dün öğleden sonra yüklendikleri tırlarla Ankara'dan diğer illerdeki şehir hastanelerine gönderildi.

Sağlık 04.02.2022, 10:31 04.02.2022, 12:01
Abone ol

Yerli Kovid-19 aşısı TURKOVAC'ın yeni serilerinin Türkiye'deki şehir hastanelerine sevkiyatı başladı.

AŞILARIN YENİ SERİLERİ DİĞER ŞEHİR HASTANELERİNE GÖNDERİLDİ

Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Aşı ve İlaç Deposundaki aşılar, dün öğleden sonra tırlara yüklenerek kara yoluyla şehir hastanelerine gönderildi.

İKİNCİ TESLİMAT YAPILMAYA BAŞLANDI

Aşıların bulunduğu Pursaklar'daki depoda basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Ankara İl Sağlık Müdürlüğü soğuk zincir sorumlusu Cengiz Koz, TURKOVAC'ın ikinci teslimatını yapmaya başladıklarını söyledi.

AŞILAR SOĞUK ZİNCİR KARTLARINA BIRAKILIYOR

Aşının üretildiği fabrikadan depoya kadar sürecinin incelendiğini belirten Koz, depoya gelen aşıların soğuk zincir kartlarına bakıldığını ifade etti.

Karekodlama işleminden sonra stok kaydını girdiklerini dile getiren Koz, "İlk sevkiyatımızı Ankara İl Sağlık Müdürlüğüne yaptık, oradan da Ankara Şehir Hastanesine teslim edilecek." diye konuştu.

AŞILARIN 2-8 DERECEDE MUHAFAZA EDİLMESİ GEREKİYOR

Aşıların 2-8 derecede muhafaza edilmesi gerektiğini bildiren Koz, aşıların 81 ile kamyon ve tırlarla ulaştırıldıktan sonra soğuk zincir araçlarıyla hastanelere sevk edildiğini kaydetti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!