banner2

Yemezler! Sağlığı tehdit eden 5 yiyecek hangisi?

Sağlıklı bir hayat için beslenme büyük önem taşıyor. Tüketiciye sunulan bazı gıdalar ise içeriğindeki zararlı maddelerden dolayı risk barındırıyor. İşte bir İngiliz bilim adamına göre sofraya asla getirilmemesi gereken yiyecekler.

Sağlık 05.10.2022, 14:56
Abone ol
Yemezler! Sağlığı tehdit eden 5 yiyecek hangisi?

Hangi yiyecekler sağlığa zarar veriyor? Sağlıklı görünen gıda maddeleri aslında zararlı mı? İşte cevaplar...

Sağlıklı yiyecekler tüketmek zinde bir vücut için olmazsa olmaz. Ancak bazı et ürünleri ve sebzeler, sağlıklı görünse de aslında çok büyük tehdit içeriyor. 

PAKETLENMİŞ SALATALARDAN UZAK DURUN

Üretim koşulları bakteri ve virüslere yatkın olan paketlemiş salatalar uzak durulması gereken ilk yiyeceklerden. Bu salataların bulunduğu torbanın içindeki nemli ortam bakteri üremesi için ideal. ABD'de son on yılda gıda zehirlenmesi salgınlarının %22'si salatalarla bağlantılı.

SEBZE FİLİZLERİ SAĞLIKLI DEĞİL

Süper gıda olarak sebze filizleri de riskli grupta yer alıyor. Sıcak yerlerde yetiştirilen ve genellikle çiğ olarak yenen bu bitkiler tüketilmemesi gerekenler listesinde yer alıyor. 

BAYATLAMIŞ SUŞİ

Suşi yapımında kullanılan balıkların çoğu, parazitleri ve bakterileri öldürmek için dondurulur. Bu, çok çabuk bozuldukları anlamına gelir, bu nedenle suşi alan herkes aynı gün yemeli. 

BİFTEK İYİ PİŞİRİLMELİ

Sığır bifteğinin aksine, burger asla orta dereceden daha az yenilmemelidir. Bilim adamının açıkladığı gibi, burgerler kıymadan yapılıyor, bu da etin dışından gelen bakterilerin içine karıştığı anlamına geliyor. Bu nedenle, onları öldürmek için iyi pişirilmeli.

MİDYE BAKTERİ YUVASI

Afrodizyak etkili olduğu bilinen istiridyeler ise kirle beslenip bakteriler dahil her şeyi barındırdıkları için uzak durulması gereken yiyeceklerden sonuncusu...
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!