banner2

Yaz makyajında abartıya kaçmayın! Hafif formdaki ürünler sizi daha ferah gösterir!

"Koyu mu yoksa açık renkli bir ruj mu? Sıcak havalarda fondöten kullanılır mı? İşte yaz makyajında nelere dikkat etmeliyim diyen kadınlara ipuçları: Yüzünüzü ağır hissettiren ürünlerden uzak durun!

Sağlık 08.06.2022, 11:25 08.06.2022, 12:26
Abone ol
Yaz makyajında abartıya kaçmayın! Hafif formdaki ürünler sizi daha ferah gösterir!

Kadınların yaz döneminde merak ettiği konulardan biri de makyaj. Yaz makyajı nasıl olmalı? Hangi tonlar tercih edilmeli? Haberimizde hepsini cevapladık.

Kadınlar sıcak havalarda dışarı çıkarken "nasıl olsa terleyince bozulacak" diye düşünüp çoğu zaman makyaj yapmak istemez. Ancak yaz ayları için de makyaj uygulamaları mevcut.

YAZIN FONDÖTENİNİZ YOĞUN OLMAMALI

Bu aylarda yoğun ve kapatıcı formüller yerine cilde hafif bir örtücülük verecek, ince yapılı ürünleri tercih edilmeli. BB kremler ve renkli nemlendiriciler bu dönem için oldukça iyi birer seçenek. Tabi eğer yaz için yeni bir ürün almak istemiyorsanız fondöteninizle bakım yağınızı ya da nemlendiricinizi karıştırabilirsiniz.

GÖZ ALTLARINA DA HAFİF BİR KAPATICI

Fondöteninizi hafif uyguladınız. Göz altlarında da aynı uyumu sağlamanız lazım. Gözün iç ve dış köşeleri gibi aydınlanmaya ihtiyacı olan bölgelere az miktarda ürün kullanarak yeterli kapatıcılığı elde edebilirsiniz.

PUDRASIZ ÜRÜNLERE MAKYAJ ÇANTANIZDA YER AÇIN

Mümkün olduğunca toz ürünler kullanmayın. Ancak yağlı bir cildiniz varsa pudra kullanmadan parlamayı engelleyecek ürünlere yönelin. Matlaştırıcı likit formüller, makyaj bazları ya da yağ emici kağıtlar size yardımcı olacaktır.

YANAKLAR KREM ALLIKLARLA PEMBELEŞSİN

Daha doğal ve ciltte nemli bir ışıltı bırakan görünümleriyle krem allıklar yaz makyajının vazgeçilmezlerinden.

KİRPİKLERE ŞEFFAF MASKARA KULLANILABİLİR

Kirpiklerinizde de bu hafif makyaj uyumunu yakalamalısınız. Kirpik kıvırıcı ve şeffaf maskara ikilisi yaz makyajının favorilerinden. Eğer kirpiklerinizin biraz daha belirginleşmeye ihtiyacı varsa kahverengi maskara da kullanabilirsiniz.

KOYU RUJ İYİ BİR TERCİH DEĞİL

Dudak makyajınızda transparan formüller kullanılmalısınız. Balmlar ve tintler tercih edebileceğiniz ürünler arasında geliyor. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!