banner2

Uzun kirpiklere kavuşmak hayal değil! Evdeki doğal malzemelerle kirpiklerinize bakım yapabilirsiniz!

Etkili bakışlara sahip olmanın yolu güzel bir göz ve güçlü kirpiklerden geçiyor. Kirpikleri uzatmak ve hacimli hale getirmek için evde yapılabilecek bazı uygulamalar da var. Bu noktada yararlanabileceğiniz bazı malzemeler yeşil çay, zeytinyağı ve E vitamini kapsülleri...

Sağlık 20.08.2022, 17:40
Abone ol
Uzun kirpiklere kavuşmak hayal değil! Evdeki doğal malzemelerle kirpiklerinize bakım yapabilirsiniz!

Kirpikleri güçlendirmenin yolları nelerdir? Uzun ve hacimli kirpiklere nasıl ulaşılabilir? İşte cevaplar...

Kirpikleri güçlendirmek ve uzatmak için piyasada satılan bazı ürünler var ancak doğal yollarla da bu bakımı yapmak mümkün. Zeytinyağı, hint yağı ve yeşil çay bu yöntemlerden bazıları... 

YEŞİL ÇAY HEM TEMİZLER HEM GÜÇLENDİRİR

Kirpik diplerini çok iyi şekilde temizleyen yeşil çay, kirpik dökülmelerini önler ve gözleri dinlendirir. Sıcak suda 5 dakika boyunca demlenen yeşil çayı bir pamuk yardımıyla kirpik diplerinize bastırın ve birkaç hafta sonra sonucu görün.

ZEYTİNYAĞI MUCİZESİ KİRPİKLERİ GÜÇLENDİRİYOR

Saf ve iyi kalite zeytinyağı da kirpik ve kaşlar için mucizevi etkiye sahip. Ağzını kapatabileceğiniz küçük bir kaba, 1 yemek kaşığı zeytinyağı koyun ve her gece, yatmadan önce temizlenmiş kirpiklerinize ve kaşlarınıza kulak çubuğu yardımıyla ya da parmağınızla sürün. 

YATMADAN ÖNCE HİNT YAĞI KULLANIN

Saç, kaş ve kirpikleri çoğaltmak için kullanılan bir diğer yöntem Hint yağı. 1 tatlı kaşığı Hint yağı, 1 tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı ve zeytinyağı, 1 ampul E vitamini veya 1 tatlı kaşığı E vitamini yağını ağzı kapatılabilen bir kapta karıştırın her gece yatmadan önce sürün. 

BEBEK PUDRASI İLE KİRPİKLERİ KABARTIN

Kirpiklerinize rimel uygulamadan önce bebek pudrası serpiştirin. Bu işlem kirpiklerinizin kabarmasını sağlayacak. Ve rimeli uygulayınca da kirpikleriniz daha da kalın gözükecek.

LİMONUN KİRPİKLERE FAYDASI BÜYÜK

Limon kabuğu da kirpiklere hacim katar. 1 yemek kaşığı kurutulmuş limon kabuğunu birkaç gün Hint yağı veya zeytinyağında bekletin. Bu karışımı kirpiklerinize uygulayın, bir gece bekletin ve sabah durulayın.

Bu desteklerin yanı sıra mutlaka göz makyajını temizleyip yatmak gerekiyor. Çünkü makyajla uyumak kirpiklerin dökülmesine neden oluyor. Bu temizlik yapılırken yumuşak hareketler uygulanmalı, pamuk ve makyaj pedlerinden yararlanmalısınız.


 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!