Uyanır uyanmaz sakın bunları yapmayın! İşte hayatınızı değiştirecek 5 öneri

Sabah kalktığınızda yaptıklarınızın tüm gününüzü etkilediğini biliyor muydunuz? İşte güzel bir gün geçirmek için yapılmaması gereken 5 hata...

Sağlık 25.01.2022, 13:44 25.01.2022, 14:24
Abone ol
Uyanır uyanmaz sakın bunları yapmayın! İşte hayatınızı değiştirecek 5 öneri

Sabahları uyandığınızda en az üç dört kez ertele tuşuna basıyorsunuz. Gözlerinizi açtığınızda ise vaktin nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz. Henüz yataktan çıkmadan kendinizi duygusal ve ruhani olarak bütün gün sürecek bir gerginliğin içine atmış oluyorsunuz.

Ancak unutulmaması gereken bir şey var, gün içinde desteklenmesi gereken şeyin yalnızca bedenimiz değil, ruhumuz da olduğu. İşte güne daha iyi başlamak için yapmamanız gereken 5 şey...

GELECEK TAHMİNİ YAPMAYIN

Öğleden sonra kötü bir olay yaşarsanız o kadar etkilenmezsiniz ancak sabah yaşadığınızda kötü bir işaret olarak yorumlar ve günün kötü geçeceğini düşünürsünüz. Kendi kendini gerçekleştiren kehanet durumunu unutmayın. Anı yaşayın ve güne özel bir şey seçin. Tatsız bir sabah olsa da sahip olduklarınızla mutlu olabilirsiniz. Mutlu olacak bir sürü şey olduğunu fark edin....

SABAHLARI MAZERET OLARAK GÖRÜP TÜM GÜNÜ MAHVETMEYİN

Aceleniz var, kahvaltı yapamadığınız için sabahı poğaça ile geçirdiniz. Sonra öğlen yine kalorili beslendiniz. Böylece diyetinizi mahvetmiş oldunuz. Bunun yerine yeniden başlat düğmesini devreye sokun. Bazı sabahlar kahvaltı yapamadıysanız bile başka şeyler yapabilirsiniz. Kendinize cesaret verin. Sabah poğaça yediyseniz öğle vakti yürüyüş yapabilirsiniz.

SÜREKLİ YAPILACAKLAR LİSTENİZİ DÜŞÜNMEYİN

Meşgul ve yoğun insanlar, gün içinde yapacaklarını sürekli düşünür dururlar. Önce günün başlamasına izin verin. Yapılacaklar listenizde ne olursa olsun, ana odaklanın. Duşa girdiğinizde yalnızca temizliği ve suyu düşünün. Her sabah kendinize bunun için izin verin.

İÇİNİZDEN GELENİ YAPIN

Herkesin içinde kendisini harika hissettiği bir takım vardır. Ancak o gün hem toplantınız var hem iş çıkışı bir buluşmaya gideceksiniz. Sevmediğiniz bir kıyafeti giymek yerine içinizden geleni yapın. Beğenmediyseniz çıkarın ve içinize sinen kıyafetleri giyin. 

ALARMINIZI ERTELEMEYİN

Alarm çaldığında ve ertele tuşuna bastığınızda o gün yapmanız gerekenleri de ertelemiş oluyorsunuz. Bu da daha güne başlarken başarısız olduğunuz anlamına geliyor. Suçluluk duygusu, yarı uyku ve akşamdan kalma ruh hali... Bunun yerine saat kaçta kalkmanız gerekiyorsa alarmı o saate ayarlayarak güne başarıya ulaşmış bir ruh halinde başlayın.

Hiçbir şey için yatağınızı suçlamayın.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!