Ünlü bilim insanından çok konuşulacak açıklama! Pandemiden çıkacak ilk ülke...

Ünlü Bilim İnsanı David Heymann'dan çok konuşulacak bir tahmin geldi. Heymann, koronavirüs salgınından en erken çıkacak ilk ülke olarak İngiltere'yi gösterdi.

Sağlık 13.01.2022, 11:17
Ünlü bilim insanından çok konuşulacak açıklama! Pandemiden çıkacak ilk ülke...

Koronavirüs salgınından en çok etkilenen ülkelerden biri olan İngiltere, önlemler konusunda halen tartışılıyor. Özellikle Omicron varyantının yayılım göstermesiyle yeniden eleştirilmeye başlanan hükümet, uyguladığı önlemler ile yetersiz kalmakla suçlanıyordu.

İNGİLTERE'DEN UMUT VAADEDEN BİR AÇIKLAMA GELDİ

Kovid-19'un ne zaman biteceği konusunun gündemde olduğu bu günlerde İngiltere için umut vaadeden bir açıklama yapıldı. açıklamanın sahibiyse ünlü bilim insanı Profesör David Heymann.

PANDEMİDEN ÇIKACAK İLK ÜLKE İNGİLTERE

Londra Hijyen ve Tropikal Tıp Okulu’ndan tanınmış bilim insanı Profesör David Heymann, “Eğer durum çoktan endemik durumuna geçmediyse, Birleşik Krallık, pandemiden çıkışa diğer ülkelere göre en yakın olanıdır” diyerek şunları söyledi:

''Dünya artık nüfus bağışıklığının arttığını görüyor ve bağışıklığın yüksek olduğu ülkeler, ciddi hastalığa veya ölüme neden olmadan virüsü uzak tutuyor gibi görünüyor.”

YOĞUN BAKIMLARDA YATANLARIN ÇOĞU AŞISIZ

Pazartesi günü düşünce kuruluşu Chatham House tarafından düzenlenen çevrimiçi bir seminerde konuşan Heymann, İngiltere’deki nüfusun %95′inin aşı veya doğal enfeksiyon yoluyla enfeksiyona karşı antikorlara sahip olduğunu tahmin eden en son rakamları aktardı. Heymann, şu anda yoğun bakım ünitelerinde yatanların çoğunun aşısız olduğunu da sözlerine ekledi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!