Yandex Metrica

Uğur Şahin ve Özlem Türeci kanser aşısı için tarih verdi

Uğur Şahin ve Özlem Türeci kanser aşısı için tarih verdi

BioNTech’in kurucuları Prof. Dr. Özlem Türeci ve Prof. Dr. Uğur Şahin, verdikleri bir röportajda, 2026 yılına kadar ilk kanser aşılarını piyasaya sürmeyi planladıklarını açıkladı.

Sağlık

23.04.2024, 06:09

Dünyayı etkisi altına alan ve milyonlarca insanın ölümüne yol açan koronavirüs salgını döneminde geliştirdiği aşı ile herkesin umudu olan Alman biyoteknoloji şirketi BioNTech'in kurucu ortakları Prof. Dr. Özlem Türeci ve Prof. Dr. Uğur Şahin, Alman Focus dergisine kanser aşısı hakkında konuştu ve önemli mesajlar verdi.

Doğal müshil etkisi var! Bu meyveden iki tane yiyen tuvaletten çıkamıyor Doğal müshil etkisi var! Bu meyveden iki tane yiyen tuvaletten... Haberi Görüntüle

10 AŞI ADAYI RUHSAT POTANSİYELİ TAŞIYOR

Uzun yıllar süren kanser araştırmalarının sonunda akciğer kanseri türüne karşı bir antikor ve metastaz yapmış meme kanserine karşı bir antikor ilaç konjugatı (ADC) adayının onay için uygun hale geldiğini belirten Uğur Şahin, 2024 sonuna kadar 10 aşı adayının faz 2 veya faz 3 denemelerini tamamlayarak ruhsat potansiyeli taşıdığını ifade etti.

30 kanser türüne karşı klinik araştırmaların devam ettiğini ve başarılı sonuçlar elde edildiğini belirten Uğur Şahin, 2030 yılına kadar geniş bir kanser tedavisi portföyü hedeflediklerini belirtti.

Sakın pahalı ürünlere para vermeyin! O içecek komple cilt bakımı sağlıyor Sakın pahalı ürünlere para vermeyin! O içecek komple cilt bakımı... Haberi Görüntüle

KEMOTERAPİ TARİHE KARIŞIYOR

Son yıllarda kanserle mücadelede önemli yeni bulgulara ulaşıldığını ve Biontech olarak büyük ilerlemeler kaydedildiğini anlatan Prof. Dr. Özlem Türeci ise her hastanın kanser hücresinin farklı olduğunu ve bireyselleştirilmiş kanser tedavisine odaklandıklarını vurguladı. Özlem Türeci, ilerleyen yıllarda kemoterapiye gerek kalmayabileceğini ifade etti.

Ölümcül hastalıkla ilgili korkutan tahmin! 2050 yılına kadar çoğu erkek buna yakalanacak Ölümcül hastalıkla ilgili korkutan tahmin! 2050 yılına kadar çoğu erkek... Haberi Görüntüle

KEMOTERAPİNİN YERİNE ANTİKOR İLAÇ

Vücudun kendi savunma sisteminin kansere karşı savaşabilmesi için çalıştıklarını ve kemoterapinin yerine antikor ilaç konjugatlarını (ADC'ler) ve aşıları kullanmayı hedeflediklerini belirten Özlem Türeci, ''Bu yaklaşım gelecekte daha hassas ve etkili tedaviler sağlayabilecek.'' dedi.

Habere Tepki Ver

3

0

0

0

0

0

0

0

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Sağlık


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading