banner2

Türk hekimler yaptı onlar izledi! Bakan Koca paylaştı İzleyenleri izlerinden gidenleri çok olsun!

Türk cerrahlar tarafından göğüs kafesi açılmadan kapalı yöntemle 3 ayrı hastaya canlı yayında yapılan kalp ameliyatı, yurt dışı ve yurt içinden gelen 200 hekim tarafından canlı yayında izlendi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türk hekimlerinin başarısıyla ilgili "Robotik cerrahi alanındaki çalışmalarıyla cerrahlarımız dünyaya farklarını gösteriyor. Bazı kalp ameliyatlarını pek çok ülkenin hekimleri izliyor. Hocalarımız, ilgili cerrahlarımıza, yurt dışından gelen kalp damar cerrahlarına canlı yayında teknik hünerlerini görme fırsatı tanıyarak eğitim veriyor. İzleyenleri, izlerinden gidenleri çok olsun" dedi.

Sağlık 20.09.2023, 17:31 20.09.2023, 18:11
Abone ol
Türk hekimler yaptı onlar izledi! Bakan Koca paylaştı İzleyenleri izlerinden gidenleri çok olsun!

Türk cerrahlarca göğüs kafesi açılmadan kapalı yöntemle 3 ayrı hastaya canlı yayında yapılan kalp ameliyatı, yurt dışı ve yurt içinden gelen hekimlerce canlı izlendi.

200 HEKİM KATILDI 

Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Serkan Durdu, eğitime, Almanya, İngiltere, Irak, İran, Belçika'nın yanı sıra Kırgızistan ve Özbekistan'dan cerrahlar katıldı. Eğitime 25'ini yabancı, 175'i ise yurt içinden olmak üzere 200 hekim katıldı.

"İZLEYENLERİ, İZLERİNDEN GİDENLERİ ÇOK OLSUN"

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türk Hekimlerinin başarısıyla ilgili şu açıklamada bulundu; 

"Robotik cerrahi alanındaki çalışmalarıyla cerrahlarımız dünyaya farklarını gösteriyor. Bazı kalp ameliyatlarını pek çok ülkenin hekimleri izliyor. Hocalarımız, ilgili cerrahlarımıza, yurt dışından gelen kalp damar cerrahlarına canlı yayında teknik hünerlerini görme fırsatı tanıyarak eğitim veriyor. Son olarak, göğüs kafesi açılmadan kapalı yöntemle 3 ayrı hastaya yapılan kalp ameliyatı, yurt dışı ve yurt içinden gelen hekimlerce canlı yayında izlendi. İzleyenleri, izlerinden gidenleri çok olsun."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!