banner2

Tatile çıkacaklar o güneş kremlerine dikkat edin: 10 kadının 9’unda hastalık yapıyor! Bunu yapmayın hayatınız kararır

Yaz aylarının gelmesiyle beraber güneşin zararlı ışınlarından korunmak isteyen vatandaşlar güneş kremlerini kullanmaya başladı. Fakat güneş kremi hakkında o detay kimse bilmiyor.

Sağlık 30.05.2023, 11:03 30.05.2023, 11:11
Abone ol
Tatile çıkacaklar o güneş kremlerine dikkat edin: 10 kadının 9’unda hastalık yapıyor! Bunu yapmayın hayatınız kararır

Havaların ısınması ve güneşin zararlı ışınlarını ciltten korumak isteyenler Güneş kremlerine başvuruyor. Güneş kreminin hep iyi tarafından bakılıyor. Peki güneş kreminin hangi hastalıklara yol açtığını hiç düşündünüz mü? Güneş krem her zaman cilde yararlı oluyor mu? Haberimizde bilinmeyenleri sizler için derledik.

'CİLDE BÜYÜK HASAR BIRAKIYOR'

Yaz aylarının gelişiyle birlikte başta dermatologlar olmak üzere doktorlar vatandaşlara önemli uyarılarda bulunuyor.

Özellikle güneş kremlerinin yanlış uygulanması nedeniyle cildimizin başta kanser olmak üzere birçok soruna karşı savunmasız olduğunun altını çizen Dr. Catherine Hood: "Güneş ışınlarına karşı yeterince önlem almamak bireyleri cilt hasarı ve erken yaşlanma riskiyle karşı karşıya bırakıyor" dedi.

'GÜNEŞ YANIĞI GÖZLEMLENDİ'

İngiltere'de yapılan bir araştırma, 10 kadından dokuzunun güneş ışınlarıın etkisini yeterince önemsemediğini ortaya koydu.

Sonuç olarak, beş kişiden dördünde güneş yanığı gözlemlendi ve üçte birinden fazlası (%38) birden çok kez güneş yanığı geçirdi.

Dr. Hood ise bu durumun cilt kanseri riskini önemli ölçüde artırdığının altını çizdi.

"Evdeyken sadece güneşin gücünü hafife almıyoruz, aynı zamanda güneş yanığından korunmak için gerekenleri de hafife alıyoruz."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!