Sivilcesi olan bunu kullansın! En doğal tonik olan gül suyu cildi temizler ve nemlendirir, akne oluşumunu engeller!

Geçmişten günümüze cilt bakımında ve bazı deri hastalıklarının tedavisinde kullanılan gül suyu en doğal kozmetik ürünü. Cildin pH dengesini koruyan gül suyu, gözenek ve yağları temizler, cildi nemlendirmeye hazır hale getirir.

Sağlık 20.09.2022, 09:52
Sivilcesi olan bunu kullansın! En doğal tonik olan gül suyu cildi temizler ve nemlendirir, akne oluşumunu engeller!

Gül suyunun faydaları nelerdir? Gül suyu nasıl kullanılır? İşte cevaplar...

Pahalı yüz ve cilt temizleme ürünleri herkes tarafından övülse de aslında her zaman en doğal olanı tercih etmek gerekiyor. Tonikler, temizleme köpük ve jelleri derken bütçe epey zorlanabiliyor. Aslında bunun önüne geçmek için pek de akla gelmeyen en doğal cilt bakım ürünü olan gül suyu tercih edilebilir. 

GÜL SUYU SİVİLCE OLUŞUMUNU ENGELLER

Sabun ve bazı temizleme ürünleri cildi kurutur, akne oluşumuna yol açar. Hafif ve doğal bir içeriğe sahip olan gül suyu ise, cildin pH dengesini korur ve pH seviyelerini normale getirerek bozulmayı dengelemeye yardımcı olur. Sivilce ve akneyi önler. 

GÖZENEKLERİ DERİNLEMESİNE TEMİZLER

Gül suyu, gözenek ve yağları temizleyerek cildi nemlendirmeye hazırlar. Ciltteki kirlerin giderilmesine yardımcı olan ürün, mükemmel bir toniktir. 

İLTİHAP GİDERİCİ ÖZELLİĞİ VARDIR

Gül suyunun iltihap önleyici özelliği şişlikleri tedavi edebilir. Özellikle gözaltı şişlikleri ile baş etmeye yardımcı olur. 

HER CİLT TİPİNDE KULLANILABİLİR

Gül suyu doğal ve hafif yapısıyla hassas ciltlilerin de kullanabileceği bir üründür. Kızarıklığı ve tahrişi hafifletir. 

YAŞLANMAYLA MÜCADELE EDER

Gül suyu yüksek antioksidan içeriği sayesinde cildi sağlıklı tutarak yaşlanmayla mücadele eder.

GÜNEŞ YANIKLARINI YATIŞTIRIR

Gül suyu, güneş yanıklarını yatıştırmaya ve iyileştirmeye yardımcı olur. Güneş koruyucunuzu unutursanız ve kötü bir yanma yaşarsanız, gül suyu iyileşme sürecini hızlandırabilir ve cildinizi yatıştırmaya yardımcı olabilir.

Bunların yanında gül suyu kepek sorununa karşı kullanılabilir. Hafızayı güçlendirir. Stresi engeller. Ağrı kesici özelliği vardır.

GÜL SUYU NASIL KULLANILIR?

Peki gül suyu nasıl kullanılmalı? 

  • Cilde gül suyu kullanmak için bir pamuk yardımıyla tüm yüze uygulama yapmak gerekir. 
  • Yemeklerde gül suyu kullanımı ise özellikle tatlı yapımında oldukça yaygındır. Sütlü tatlılarda 1 litre süte 2 yemek kaşığı gül suyu katmak hem aroma verecek hem de oldukça lezzetli bir tatlı olmasını sağlayacaktır. 
  • Gül suyu cilt maskesi yapımlarında oldukça fazla kullanılan bir ürün. 5 çorba kaşığı gül suyu ile bir tatlı kaşığı gliserin karıştırılarak bir pamuk yardımıyla uygulanırsa etkili bir sonuç ortaya çıkar. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!