banner2

Sirkenin mucivezi etkisi! Canan Karatay 'hayat kurtarır' diyerek duyurdu

Vatandaşlara verdiği yemek tavsiyeleriyle gündemden düşmeyen Prof. Dr. Canan Karatay, doğal sirkenin hayat kurtardığını aktardı. Karatay, sirkenin önemini anlatarak evde yapılabilmesi için sirke tarifi de verdi.

Sağlık 22.04.2022, 13:41
Abone ol
Sirkenin mucivezi etkisi! Canan Karatay 'hayat kurtarır' diyerek duyurdu

Verdiği tavsiyelerle insanları sağlıklı yaşama teşvik eden Prof. Dr. Canan Karatay bu sefer de doğal sirkenin önemi hakkında detaylar verdi.

Doğal sirkenin hayat kurtardığını ifade eden Karatay aynı zamanda "Para vermeyin, evde kendi sirkenizi yapın." diye konuştu. 

Evde yapılan sirkenin önemli olduğuna dikkat çeken Karatay, sirkenin faydalarını sıraladı. 

DOĞAL SİRKENİN ÖNEMİ 

Karatay, "Ev sirkesinden bahsediyorum. Doğal sirke virüsleri, mikropları, parazitleri, bitleri ve bütün toksinleri öldürür. Vücuda alkali etkisi vardır. Ama ev sirkesi olacak. Yoksa 45-60 günde sirke olmaz. Hanımların biraz beklemesi lazım. Para vermeyin, evde kendi sirkenizi yapın. Daha önceki kitabımda sirke tariflerini anlattım." sözlerini kaydetti. 

SİRKENİN FAYDALARI SAYMAKLA BİTMEZ

Karatay yeni kitabında, sirkenin önemini, "Doğal fermantasyon elma sirkesi ile gargara hayat kurtarır. Bütün gargaralar gibi hazırlanması kolay, maliyeti ucuz ve uygulanması basittir. Elma ve üzüm sirkelerinin virüsleri ve bakterileri öldürdüğü bilimsel çalışmalarla kanıtlanmıştır." ifadeleri ile anlattı. 

GRİP ENFEKSİYONLARINA İYİ GELİYOR 

Diğer yandan Karatay, "Grip enfeksiyonlarında görülen ağız-boğaz kuruluğu ve yanmalarını, gıcık gibi kuru öksürük şikâyetlerini sirkeli suyla gargara yaparak, ağzımızı çalkalayarak gidermek mümkün." sözlerini kaydetti. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!