banner2

Sirkeli su zayıflatır mı? Bağışıklık sistemini güçlendiren sirkeli su, kilo vermeyi hızlandırıyor!

Son yıllarda egzersiz ve diyet yapmaya üşenen çoğu kadının zayıflamak için başvurduğu yöntemlerden biri sirkeli su içmek. Sirkeli su tek başına kullanıldığında elbette zayıflatmaz ancak sağlık için diğer faydalarını göz ardı etmemek lazım. İşte sirkeli suyun faydaları...

Sağlık 02.07.2022, 17:57 25.07.2022, 12:08
Abone ol
Sirkeli su zayıflatır mı? Bağışıklık sistemini güçlendiren sirkeli su, kilo vermeyi hızlandırıyor!

Sirkeli su içmek ne işe yarar? Sirkeli su içmenin faydaları nelerdir? Sirkeli su tek başına zayıflatır mı? İşte cevaplar...

Her mutfakta bulunan sirke insan sağlığına da çok faydalı. Sirkeli su, bazı kadınlar tarafından zayıflamak için de kullanılıyor. Sirke içinde, A, B1, B2, B6, C ve E vitaminlerinin yanı sıra pektin, potasyum, magnezyum, kalsiyum ve fosfor gibi mineralleri barındırıyor.

SİRKELİ SU ZAYIFLAMAYA YARDIMCI OLUR

Sirkeli suyun sayısız faydası var. En bilineni kilo vermeye yardımcı olması. Bunun yanında grip ve soğuk algınlığına karşı direnç sağlar, tümörlü hücre oluşumunu engeller, bağışıklığı güçlendiri, enerji verir, cildi diri tutar ve güzelleştirir, sindirim sistemine iyi gelir, ağız sağlığı üzerinde etkilidir.

SİRKE SEYRELTİLEREK KULLANILMALI

Sirkenin içeriğinde asit yoğun miktarda bulunduğu için mutlaka seyreltilerek tüketilmelidir. Sirke seyreltilmeden kullanıldığında ve ya fazla tüketildiğinde mide asit dengesinde bozulmalar meydana gelebilir. Bu sirke diş minelerini aşındırır. Mideyi rahatsız ederek ülser ve reflü gibi hastalıklara da yol açabilir. 

Elma sirkesi ve suyunu hazırlamak oldukça basit. 1 bardak içme suyunun içine 1 yemek kaşığı elma sirkesi katılır. Ardından karışıma 1 tatlı kaşığı da bal eklenerek tüketilebilir. Bu karışım yemeklerden önce ve özellikle de sabahları aç karnına tüketildiğinde hem zayıflama sürecini hızlandıracak hem de kötü kolesterolü düşürecektir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!