banner2

Salgın ne zaman bitecek? Uzman isimden korkutan sözler

Dünya Sağlık Zirvesi’nin açılışında konuşan Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, salgının sona ermekten çok uzak olduğunu ifade etti.

Sağlık 25.10.2021, 12:01 25.10.2021, 12:30
Abone ol
Salgın ne zaman bitecek? Uzman isimden korkutan sözler

Yaklaşık iki yıldır hayatımızda olan ve dünya genelinde milyonlarca insanın ölümüne yol açan koronavirüsün hayatımızdan ne zaman çıkacağı henüz netlik kazanmazken konuyla ilgili açıklama Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus'tan geldi.

SALGIN NE ZAMAN BİTECEK?

'Dr. Tedros en sık sorulan sorulardan biri haline gelen, ‘Salgın ne zaman bitecek?’ sorusunu yanıtladı. Tedros, “Cevabım, 'Dünya, sona erdirmeyi seçtiğinde salgın sona erecek'. Bu bizim elimizde. İhtiyacımız olan tüm araçlara sahibiz, etkili halk sağlığı araçları ve etkili tıbbi araçlar. Ancak Dünya bu araçları kullanmadı, haftada neredeyse 50 bin dozla salgın bitmekten çok uzak. Bildiğiniz gibi bu yıl sonuna kadar her ülkenin nüfusunun yüzde 40'ını aşılamayı hedefledik” ifadelerini kullandı.

'ANCAK BU ŞEKİLDE ÜSTESİNDEN GELİNİR'

G20 ve yüzde 40 aşılamaya ulaşan ülkelerin, Covid-19 aşı sırasında yerlerini diğer aşı ihtiyacı olan ülkelere vermesi gerektiğini belirten Dr. Tedros, ancak bu şekilde salgının üstesinden gelinebileceğini ifade ett

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!