Sakın dökmeyin! Kalsiyum kaynağı olan yoğurt suyunun iyi gelmediği şey neredeyse yok!

Neredeyse her öğünde tüketebileceğiniz süper besin olan yoğurdun suyu, kendisinden daha faydalı. Adeta kalsiyum kaynağı olan yoğurt suyu diyet yapanların da bir numaralı tercihi. Büyüme çağındaki çocuklara da güçlü bir kemik yapısı için her gün mutlaka yoğurt yedirilmeli ve suyu içirilmeli.

Sağlık 26.06.2022, 10:44
Sakın dökmeyin! Kalsiyum kaynağı olan yoğurt suyunun iyi gelmediği şey neredeyse yok!

Yoğurt suyunun faydaları nelerdir? Yoğurt suyunda ne gibi vitaminler var? İşte cevaplar...

Yoğurt neredeyse her öğünde sofralarda olan bir besin. Yapısı gereği saklama kabında beklediği süre içinde sulanabilen bir kalsiyum kaynağı. Ancak o sular, yoğurdun kendisinden daha faydalı. 

DİYETTEYSEN YOĞURT SUYU İÇ

Yoğurt suyu kalori miktarı çok düşük olması nedeniyle diyet yapanların tercih etmesi gereken bir besin. 100 ml yoğurt suyu tükettiğinizde sadece 20 kalori alırsınız. Yağ yakımını hızlandırmak için bolca tüketebilirsiniz.

KEMİK GELİŞİMİNİ DESTEKLER

Yoğurt suyu kalsiyum kaynağıdır. Bu yönü ile kas ve kemik gelişiminin destekçisidir. Büyüme çağındaki çocukların daha güçlü kemik yapısına sahip olmasını sağlar. 

Kemik hücrelerinin daha çabuk yenilenmesinde etkili olduğu için kas yırtılması, kemik incinmesi ve kırılması gibi durumlarda ilaç niteliğinde olacaktır.

Vücuttaki ödemi atmak için içilebildiği gibi enfeksiyon günlerinde de mikropları yok etmek için tercih edilmelidir.

YOĞURT SUYU HAZIMSIZLIĞI GİDERİR

Bağırsak problemleri ile başınız dertte ise; hazımsızlığı gidermek için yoğurt suyu içebilirsiniz. Mideyi rahatlatıp bağırsakları mutlu edecektir.

CİLT VE SAÇ SAĞLIĞINI KORUR

Sahip olduğu vitaminler sayesinde cilt ve saç sağlığını korumaktadır. Saçlarınızın ihtiyacı olan nem dengesini sağlar.

Tıpkı yoğurt gibi ağız içinde oluşan yaraların iyileştirilmesinde etkilidir. Her öğünde ölçülü şekilde yoğurt suyu tüketerek ağız sağlığını koruyabilirsiniz.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!