banner2

Saçı dökülen Türkiye'ye geliyor: Her şey dahil sistemi tuttu, milyarlarca dolar gelir getiriyor!

Saç ekimi konusunda uzmanlaşan Türkiye, adeta bir cazibe merkezi haline geldi. 'Her şey dâhil saç ekimi' konsepti, dünyanın dört bir yanından insanı ülkemize çekiyor. İsveç, Norveç, Danimarka, İngiltere, İspanya, İtalya, Fransa, Hollanda ve Almanya'dan ülkemize bu amaçla büyük bir talep var.

Sağlık 27.09.2022, 15:20
Abone ol
Saçı dökülen Türkiye'ye geliyor: Her şey dahil sistemi tuttu, milyarlarca dolar gelir getiriyor!

Türkiye saç ekimi konusunda nasıl bir konumda? Saç turizmi Türkiye ekonomisine nasıl bir katkı sağlıyor? Hangi ülkelerden ülkemize saç ektirme yönünde talepler geliyor? İşte cevaplar...

DÜNYANIN HER YERİNDEN SAÇ İÇİN GELİYORLAR

Brezilya, Arjantin, Kanada, Avustralya, Yeni Zelenda, İsrail, İsveç, Norveç, Danimarka, İngiltere, İspanya, İtalya, Fransa, Hollanda ve Almanya... Bu ülkelerden sayısız insan Türkiye'ye geliyor. Sebebi ise saç ektirmek. 

6 AYDA 550 BİN KİŞİ SAÇ EKTİRDİ

2015'ten bu yana saç turizminde gözde ülkelerden olan Türkiye, bu amaçla son 6 ayda 100 farklı ülkeden 550 bin kişiyi ağırladı. 

HER ŞEY DAHİL SİSTEMİ TALEBİ ARTIRDI

Yaz tatili alternatiflerinde karşımıza çıkan her şey dahil sistemi saç turizmine de uygulanınca ülkemiz daha da tercih sebebi oldu. Ortalama 2 bin Euro'ya mal olan VIP karşılamalı, konaklamalı ve İstanbul turlu programları kapsayan her şey dâhil konsepti dünyanın dört bir yanından insanları ülkemize çekiyor. İnsanlar, iki gece otel, havaalanı transferleri ve saç ekimi olmak üzere her şey dâhil ortalama bin 500-2 bin Euro'ya saç ekimi yaptırıyorlar.

AMELİYATSIZ SAÇ EKİMİNE İLGİ BÜYÜK

Türkiye'de saç ekiminde ameliyatsız yöntem uygulanıyor. Kişi işlem sonrası VIP araç ve tercüman eşliğinde İstanbul turu yaptıktan sonra tekrar oteline bırakılıyor, ertesi gün de ülkesine uğurlanıyor. 

2022'DE CİRO 2 MİLYAR DOLARI BULACAK

Turistler hem doktorların kalitesi hem uygun fiyat politikası hem de İstanbul'u gezme imkanı buldukları için ülkemizi tercih ediyor.  Türkiye, 2019 yılında saç turizmi amacıyla yaklaşık 750 bin kişiyi ağırlamıştı, ciro 1 buçuk milyar doları bulmuştu. Bu sene bu rakamın 2 milyar doları bulması bekleniyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!