Yandex Metrica

Sitede Ara

Randevu alınmadan Aile hekimine gidilir mi? Aile hekimi öğle arası saat kaçta?

Randevu alınmadan Aile hekimine gidilir mi? Aile hekimi öğle arası saat kaçta?

Aile hekimleri, genellikle randevu sistemi ile çalışsalar da acil durumlar ya da önemli sağlık sorunları için randevusuz da hizmet verebilmektedir. Aile hekimlerinin çalışma saatleri bölgesel ve kurumsal farklılıklar gösterebilmekle birlikte genellikle sabah saatlerinde erken başlar ve öğle arasından sonra devam eder. Aile hekimliği poliklinikleri genellikle öğle arasında kısa bir süreliğine kapanabilir, ancak bu süre zarfında acil durumlar için hizmet verilebilir. Peki Randevu alınmadan Aile hekimine gidilir mi? Aile hekimi öğle arası saat kaçta?

Sağlık

20.05.2024, 16:09

Aile hekimleri genellikle randevu sistemini tercih etse de acil durumlar veya önceden belirlenmiş durumlar için randevusuz hizmet verebilmektedir. Ancak, bu durum hekimin yoğunluğuna, uygulama politikalarına ve aciliyetine bağlı olarak değişebilir. Randevusuz hizmet verip vermemek hekimin kendi takdirine bağlıdır. Peki Randevu alınmadan Aile hekimine gidilir mi? Aile hekimi öğle arası saat kaçta?

Uzmanlar anne babaları uyardı: Bu ses bebekleri sağır ediyor Uzmanlar anne babaları uyardı: Bu ses bebekleri sağır ediyor Haberi Görüntüle

Hem serinletiyor hem tok tutuyor! İşte bu yaz bol bol cacık yemek için 5 neden Hem serinletiyor hem tok tutuyor! İşte bu yaz bol bol... Haberi Görüntüle

RANDEVU ALINMADAN AİLE HEKİMİNE GİDİLİR Mİ?

1 Temmuz itibariyle, Aile Hekimleri, hastaneler için kullanılan Merkezi Randevu Sistemi'ne geçti. Bu yeni sistem sayesinde, Aile Hekimine gitmek isteyen vatandaşlar istedikleri bir saatte muayene olabilecekler, bu da zaman kaybını önleyecek. Uygulama karşılığında herhangi bir ücret talep edilmeyecek. "Alo 182" aracılığıyla randevu almak isteyenler, bağlı oldukları operatörün tarifesine göre ücret ödemek durumunda kalacaklar. Ayrıca, internet üzerinden ve mobil uygulamalar aracılığıyla ücretsiz randevu almak da mümkün olacak.

Yağ değil adeta ilaç! Kalbi koruyor, felci önlüyor, cildi güzelleştiriyor! Her gün yarım çorba kaşığı içen uzun yaşıyor Yağ değil adeta ilaç! Kalbi koruyor, felci önlüyor, cildi güzelleştiriyor!... Haberi Görüntüle

RANDEVU ALINMADAN RAPOR ALINIR MI AİLE HEKİMLİĞİ

ALO 182, www.hastanerandevu.gov.tr internet adresi ve mobil cihazlara yüklenebilen "Hastane Randevu Merkezi Mobil Uygulaması" aracılığıyla kolayca randevu alınabilir. Dileyen vatandaşlar, randevu almadan da Aile Hekimine başvurabilirler; yani muayene olmak için randevu almak zorunlu değildir. Ayakta tedavi olmak için başvuran hastaların muayeneleri yapılacak ve acil durumlar her zamanki gibi öncelikli olarak değerlendirilecektir.

Aile Hekimi izinli olan bir hasta, doktoruna vekâlet eden başka bir Aile Hekimine başvurarak muayene olabilir. Rapor talebinde bulunan hastaların rapor alma durumu, hekimin kanaatine bağlı olarak değerlendirilecektir.
 

Habere Tepki Ver

1

1

0

0

0

1

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading