banner2

Porselen mi zirkonyum mu? Diş kaplamada hangisi tercih edilmeli? Zirkonyum ile doğal bir görünüşe kavuşabilirsiniz!

Diş kayıplarında yapılan kaplamalar, hem kullanışlı hem de güzel görünmeli. Metal destekli ve desteksiz olabilen bu kaplamalardan son yıllarda en öne çıkanı zirkonyum. Dişlerin orijinal haline en yakın görüntüyü veren zirkonyum, metal içermediği ve uzun ömürlü olduğu için insanlar tarafından tercih sebebi.

Sağlık 02.08.2022, 17:31
Abone ol
Porselen mi zirkonyum mu? Diş kaplamada hangisi tercih edilmeli? Zirkonyum ile doğal bir görünüşe kavuşabilirsiniz!

Zirkonyum kaplama nedir? Zirkonyum kaplama avantajları nelerdir? Zirkonyum kaplama nasıl yapılır? İşte cevaplar...

Hem estetik görünsün hem doğal dursun, uzun ömürlü ve sağlıklı olsun. Diş yaptırırken en ufak ayrıntısına kadar düşünülen maddeler bu şekilde. 

METAL DESTEKLİ - METAL DESTEKSİZ DİŞLER

Herhangi bir sebeple yaşanan diş kayıplarında, kaplama yaptırmak sağlık için en doğru seçenek. Bu konuda iki alternatif var: Metal destekli veya metal desteksiz kaplamalar...

Yıllar önce çoğu diş kaybı yaşayan kişide porselen kaplamalar görülürken son yıllarda artık zirkonyum daha çok tercih ediliyor. 

ZİRKONYUM IŞIĞI DAHA ÇOK GEÇİRİR

Işık geçirgenliği metal destekli kaplamalara göre daha fazla olan zirkonyum, diş etlerinde koyuluk yapmaz ve diş eti kenarından siyah renk yansıması gibi sorunlara yol açmaz. Dişlerin orijinal haline en yakın görünümü verir. Bu kaplamalar diş eti sağlığı açısından büyük öneme sahip.  

ZİRKONYUM LEKELENMEZ VE TAT DEĞİŞİKLİĞİ YARATMAZ

Zirkonyum diş kaplama sıcak ve soğuğa dayanıklıdır, hassasiyet yapmaz. Sigara veya başka nedenler ile oluşan lekelenmeleri en aza indirger ve ağızda tat değişikliğine neden olmaz.
 
Bu kaplama yapılırken dişler biraz küçültülür, özel ölçü maddeleri ve ağıza uygun kaşıklarla ölçü alınır. Dişe en uygun renkte zirkonyum altyapı ve üzerine porselen üstyapı yapılarak klinik ortamında ağıza uyumlandırılır. Özel yapıştırıcılar ile dişe sağlam ve daimi şekilde yapıştırılır.

TEDAVİ 1 HAFTA İÇİNDE TAMAMLANIR

Diş eti tedavisi veya protez tedavisi öncesinde farklı tedavilere ihtiyaç olmaz ise 1 hafta içinde işlem tamamlanır. Diş eti sorunu olan hastalarda ilk önce diş eti tedavisi yapılacağı için tedavi 1 haftadan uzun sürebilir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!