Oje sürmek meme kanserine yol açıyor! İşte kimyasal maddelerle dolu olan ojelerin zararları!

Kadınların el bakımında ihmal etmedikleri bir kozmetik ürünü olan oje aslında sağlık için bazı riskleri beraberinde getiriyor. Sık kullanımı durumunda tırnak hassasiyeti oluşturan ve tırnak etine zarar vermeye başlayan ojeler, vücutta bazı enfeksiyonlara da zemin hazırlıyor.

Sağlık 17.08.2022, 15:27 17.08.2022, 16:09
Abone ol
Oje sürmek meme kanserine yol açıyor! İşte kimyasal maddelerle dolu olan ojelerin zararları!

Oje sürmek zararlı mı? Oje sürmek ne gibi sağlık sorunlarına yol açar? İşte cevaplar...

Tırnakları bakımlı gösteriyor, göze de hoş görünüyor. Kadınların tırnak bakımı sonrası mutlaka kullandığı ojelere artık çocuklarda bile rastlıyoruz.

KISA VADEDE TIRNAĞA, UZUN VADEDE VÜCUDA ZARAR VERİYOR

Çok sık oje kullanmak ve tırnağı havasız bırakmak aslında sağlık için çok riskli. Çünkü bu madde, yalnızca tırnağa değil vücudun farklı yerlerine de çeşitli şekillerde zarar verebiliyor. 

OJENİZİN İÇERİĞİ HAKKINDA BİLGİ SAHİBİ OLUN

Oje satın alırken renk, yapı gibi özelliklerin yanı sıra ojenin içeriği de bir o kadar önem taşıyor. Çünkü zararlı kimyasallar içeren ojeler, tırnaklarda soyulma ve kırılmaların da sebebi.

Toluen maddesi ise, oje kokusunu etkiliyor. Koklama yoluyla vücuda girmesi halinde vücuda büyük zararlar veriyor. İntrauterin maddesi ise büyüme geriliği, erken doğum ve doğum sonrasındaki gelişimsel süreçte gerilemeye sebep olabiliyor. 

OJE, MEME KANSERİNE YOL AÇIYOR

Bazı bilim insanları, kimyasal içeriklere sahip olan ojelerin meme kanserini de tetikleyebileceğini savunuyor.

Oje kullanımı ayrıca cildi tahriş edip alerjen etkisi yaratabiliyor. Vücutta toksinlerin birikmesine neden oluyor. Bazı enfeksiyonlara sebebiyet verebiliyor. Üreme sistemine de zarar verebiliyor. 
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!