banner2

Negatif enerji temizliği nasıl yapılır? Beden, zihin, ilişki ve çevrenizi arındırabilirsiniz!

İnsanın ruh hali değişken bir yapıda. Aynı gün içinde dört mevsim gibi olabiliyor moral düzeyimiz. Zaman geçirilen mekandan tutun da birlikte vakit geçirdiğiniz insanlara kadar her şey etkili olabiliyor enerjimizde. Peki negatif enerji temizliği diye bir şey mümkün mü?

Sağlık 28.06.2022, 17:01
Abone ol
Negatif enerji temizliği nasıl yapılır? Beden, zihin, ilişki ve çevrenizi arındırabilirsiniz!

Negatif enerji temizliği nasıl yapılır? İlişkilerde ve vücutta negatif enerjiden nasıl kurtulunabilir? İşte cevaplar...

Günlük hayatta koşuşturmacadan farkında olmasak da negatif veya pozitif enerjilerin o kadar büyük bir etkisi var ki, tek başına, baş ağrısına bile sebep olabiliyor. Negatif enerji yayan biriyle vakit geçirdiğinizde üzerinizde hissettiğiniz ağırlık da işte bu yüzden. Aslında nasıl evlerde günlük temizlik yapıyorsak bedenimizde ve ilişkilerimizde de bunu yapabilir, negatif enerjiden kurtulabiliriz.

İLİŞKİLERİNİZİ GÖZDEN GEÇİRİN

Önce hayatınızdaki toksik ilişkilerden uzaklaşın. Bu uzaklaşmayı keyifli bir şekilde yapabilmenin belki bir yolu yok. Ancak saygılı bir şekilde mutsuz olduğunuz ve size kendinizi kötü hissettiren ilişkileri hayatınızdan uzaklaştırabilirsiniz.

Etrafınızda daima sizi destekleyecek, size sevgisini göstermekten korkmayacak, fikirlerinize değer verecek insanlar biriktirmeye çalışın. Pozitiflik, pozitifliği beraberinde getirir.

BEDENİNİZİ NEGATİFTEN ARINDIRIN

Doğaya zaman ayırın. Yürüyüşü tercih edebilirsiniz ancak koşuyla bedeniniz daha fazla kan pompalayacağı ve oksijen seviyeleriniz hızlıca değişeceği için bu etkiler ruh halinize daha kısa sürede yansıyacaktır. 

Stresli hissettiğinizde nefes alışverişlerinizde şöyle bir uygulama gerçekleştirebilirsiniz. Nefes alırken pozitifliği içine çek, nefes verirken tüm negatif enerjiyi bedeninden dışarı gönder.

Himalaya tuzu ile banyo yapmak, özel yağlarla vücudunuzu nemlendirmek ve ferahlatmak, buhar banyosu veya masajla terapi gibi seçenekleri tercih etmek bedeninizi stresten uzaklaştırır. Stresten uzaklaşan beden, olumsuz duyguları ve negatif enerjiyi dışarıda bırakır.

EN ÇOK YORULAN ŞEY: ZİHİN 

Meditasyonla zihninizi sakinleştirebilir, zehirli düşüncelerden arındırabilir, zihnin odaklanması gereken noktalara odaklanmasını sağlayabilirsiniz.

Kendinize açık olmanız, dürüstçe kaçtığınız veya ertelediğiniz konularla yüzleşmeniz, korkularınızı kabullenmeniz ve onları bir zayıflık olarak adlandırmamanız içinizdeki negatif enerjinin temizlenmesine yardımcı olur.

Kendinize bir hayat planı çizerek ne istediğinizi, neyi arzuladığınızı, neleri başarmak istediğinizi belirleyin. Hayatınıza belirgin hedefler girdikçe negatif düşünceler zihninizden uzaklaşır. 

ÇEVRENİZE POZİTİF GÖZLE BAKIN

Vakit geçirdiğiniz alanı sevmeniz çok önemli. Çalıştığınız işyerindeki masa, eviniz, yatağınız, hatta sık sık kahve içmeye gittiğiniz favori mekanınız bile enerji seviyenize etki eden önemli faktörler. Vakit geçirdiğiniz alanları güzelleştirmek, kişiselleştirmek ve sevmek tamamen sizin elinizde. 

TUZ, KÖTÜ ENERJİYİ YOK EDER

Lavanta, sedir, biberiye veya adaçayı bitkileri, barış, denge, rahatlama, pozitif dönüşüm, sevgiyi fark etme ve iyileşme duygularını çağrıştırmak için kullanılıyor. Tüm camları kapatıp, bu bitkilere ait kokuların bir tütsü yardımıyla evinizin içinde dolaşmasını sağlayabilirsiniz. Bir bardağın içerisine tuz dökerek veya tuvaletteki sifonu çekerek kötü enerjinin evinizden uzaklaşması için niyet edebilirsiniz.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!