Maydanoz kilo verdirir mi? Maydanoz nasıl tüketilir?

Maydanoz tüketerek kilo verildiği haberi üzerine vatandaşlar araştırma yapmaya başladı. İnternette 'Maydanoz kilo verdirir mi? Maydanoz nasıl tüketilir?' diye aranıyor. Güçlü ödem atıcı, adet düzenleyici ve yağ yakıcı olduğu ifade edilen maydanoz çok yararlı bir bitkidir. Peki maydanoz kilo verdirir mi? Maydanoz nasıl tüketilir?

Sağlık 02.04.2022, 14:56 02.04.2022, 14:56
Abone ol
Maydanoz kilo verdirir mi? Maydanoz nasıl tüketilir?

Kalorisi düşük olan maydanoz kilo vermek isteyenler için tercih edilmeye başladı. Maydanoz aynı zamanda kansere karşı vücudu korur ve kemikleri güçlendirir. Vatandaşlar internette 'Maydanoz kilo verdirir mi? Maydanoz nasıl tüketilir?' araması yapmaya başladı. Peki maydanoz kilo verdirir mi? Maydanoz nasıl tüketilir?

MAYDANOZ KİLO VERDİRİR Mİ?

Kilo verdirmesi için maydanozun suyu kullanılır. Birçok detoks programında maydanoz suyu bulrnur. Fakat çok miktarda maydanoz tüketilirse, vücuttan çok miktarda sıvı atılımı gerçekleşir. Aşırı miktarda maydanoz suyu içmek, sıvı kaybına sebep olabilir ama kalori açığı oluşturulmadığı sürece yağ yakımını desteklemez. Bu sebeple mutlaka bir beslenme ve diyet uzmanı ile diyet planı oluşturulup takip edilmelidir.

MAYDANOZ SUYU NASIL ELDE EDİLİR?

Maydanoz kürü için:
Taze maydanoz yaprakları ve bir limonun kabuğu 2 bardak suyun içine konur. 
2 dakika kaynatıldıktan sonra demlemesi için bırakılır. 
5 dakika kadar demlendikten sonra süzülüp içilir. 
Maydanoz suyu içenler genellikle kilo verdiğini söyler.

MAYDANOZ NASIL TÜKETİLİR?

Maydanoz birçok yiyecekle beraber ya da tek başına tüketilebilir. Maydanoz; köfte, salata, yemeklere garnitür olarak da kullanılarak rahatlıkla yenebilir. Et yemeklerine de yakışan maydanoz, çay olarak da demlenip içilebilir.

MAYDANOZ KAÇ KALORİDEN OLUŞUR?

Maydanoz kalorisi oldukça düşük bir besindir. Maydanozun 100 gramında 36 kalori vardır. Bu sebeple diyetlerde rahatlıkla tüketilebilmektedir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!