banner2

Maske seçerken nelere dikkat edilmeli? Yüzünüze uygulayacağınız maskeler, cilt tipinize uygun olmalı!

Cilt bakımı sağlıklı bir görünüm için önem taşıyor. Beslenme alışkanlıklarının yanı sıra özel bakım uygulamaları da zaman zaman cilt bakımında ihtiyaç duyulan rutinlerden. Yüz maskeleri ise bu noktada büyük önem taşıyor.

Sağlık 24.09.2022, 21:37
Abone ol
Maske seçerken nelere dikkat edilmeli? Yüzünüze uygulayacağınız maskeler, cilt tipinize uygun olmalı!

Cilt maskeleri ne gibi faydalar sağlar? Cilt maskeleri seçerken nelere dikkat edilmeli? İşte cevaplar...

Cildimiz de zaman zaman vücudumuz gibi yorgun düşebilir. Beslenme ile cilt bakımını sağlamaya çalışsak da cilt için gerekli temizliği yapsak da zaman zaman bazı özel uygulamalar da gerekebiliyor. Cansız, mat ve enerjisini yitirmiş bir cildi eski canlılığına kavuşturmak için ise yüz maskeleri kullanılabiliyor. 

CİLT TİPİNE UYGUN MASKELER SEÇİN

Maske kullanırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var? Çünkü her cilt farklı yapıda. Maskeler de yağlı, kuru, karma ve hassas ciltler olarak ayrılıyor. Bu yüzden maske seçerken de cilt yapısı hakkında fikir sahibi olunması gerekiyor.

YAĞLI CİLDE ÖZEL MASKE 

Cilt yağlı bir ise, uygulanacak maske de fazla yağı emebilen bir yapıda olmalı. Eğer siyah nokta şikayetleri de söz konusu ise seçilecek maskenin tanecikli yapıda olması gerekiyor. Kil maskesi seçenekler arasında olmalı.

KURU CİLDE ÖZEL MASKE

Kuru bir cilde sahip olunduğunda ise yoğun nem takviyeli maskeler seçilmeli. Yüzde ince çizgiler de var ise meyve asitleri içeren, A,C,E vitaminleri gibi multivitamin takviyeli maskeler seçilmeli.

KARMA CİLDE ÖZEL MASKE

T bölgesinin yağlı, diğer bölgelerin ise normal olduğu karma cilt tiplerinde ise her cilt tipine uygun olan maskeler tercih edilebilir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!