banner2

Mağaza gezmek zayıflatıyor! 10 bin adıma ulaşmak için bu yöntemleri deneyin!

Yağ yakıp kilo vermek ve sağlıklı bir hayata kavuşmak için herkes farklı bir yol izlese de çoğu insanın yaptığı şey yürüyüş oluyor. Özellikle 10 bin adım atmak, uzmanlar tarafından önerilse de buna üşenenler ne yazık ki harekete geçmiyor. Aslında bu sayıya ulaşmak çok kolay. İşte gün içinde size 10 bin adım attıracak o yöntemler...

Sağlık 30.09.2022, 18:12
Abone ol
Mağaza gezmek zayıflatıyor! 10 bin adıma ulaşmak için bu yöntemleri deneyin!

10 bin adım atmak zor mu? 10 bin adıma nasıl ulaşılır? İşte cevaplar...

Yürüyüş yapmak kilo vermenin belki de en keyifli ve kolay yolu. Erken saatlerde yenen akşam yemeğinden sonra yapılan yarım saatlik yürüyüş bile sağlıklı hayatın kapılarını aralamaya yetiyor. 

Son yıllarda insanlar tarafından sık kullanılan adım sayma programları alında işi daha da kolaylaştırdı. Özellikle uzmanlar tarafından önerilen 10 bin adım atma işi bu uygulamalarla daha yakından takip edilebiliyor. Peki bu rakama nasıl ulaşılabilir? 10 bin adıma erişmek için kilometrelerce yürümek mi gerekiyor?

ALIŞVERİŞE ÇIKIN, MAĞAZA GEZİN

Gün içinde 10 bin adım atmak için mağazaları dolaşabilirsiniz. Alışverişe çıktığınızda attığınız adımların farkında olmayacağınızdan, adım sayınız aslında bir hayli artış gösterecektir. Sadece biraz tempolu olmakta fayda var. 

ASANSÖR DEĞİL MERDİVENLERİ KULLANIN

Merdivenleri kullanmak da daha fazla kalori yakarak kilo kaybını artırabilecek basit bir egzersiz. Merdiven çıkmak adım sayınızı ve bacak gücünüzü artırdığı gibi ayrıca kemik ve eklemlerinizi de güçlendirecektir. 

KUYRUKTE BEKLEME SÜRESİNDE DURMAYIN YÜRÜYÜN

Gittiğiniz yerlerde kuyruk varsa ve beklemeniz gerekiyorsa bu süreyi de yürüyerek değerlendirebilirsiniz. Bu hem adım sayınızı artırır hem kan akışını artırır hem de zihinsel sağlığınızı iyileştirir.

TOPLU TAŞIMADAN BİR DURAK ÖNCE İNİN

Günlük işlerinizde toplu taşıma kullanıyorsanız, bir durak erken inmek ve geri kalan yolu yürümek de adım sayısını artırmanın bir başka yolu. Bu aynı zamanda kalp ve akciğer sağlığına da çok faydalıdır.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!