Yandex Metrica

Sitede Ara

'Kenarda param var' sözü mutluluk veriyo! Bilim insanlarından araştırma: Para biriktirebilenler daha rahat uyuyor!

'Kenarda param var' sözü mutluluk veriyo! Bilim insanlarından araştırma: Para biriktirebilenler daha rahat uyuyor!

İngiltere'de bilim insanları tarafından yapılan araştırmada  düzenli olarak para biriktirmenin insanların rahat ve düzenli uyku almalarına yardımcı olduğu tespit edildi 

Sağlık

10.07.2024, 18:00

İngiltere'deki Bristol Üniversitesi Kişisel Finans Araştırma Merkezi tarafından yürütülen yeni bir araştırma, tasarruf yapmanın insanların yaşam kalitesini artırdığı için düzenli bir uykuyuda desteklediği ortaya çıktı.

Para biriktirmenin uyku kalitesinide  önemli ölçüde artırdığını ortaya koydu. Araştırmada, düzenli olarak tasarruf yapan bireylerin maddi kaygılarının azaldığı ve beklenmedik durumlarla daha hazırlıklı oldukları vurgulandı.

Bebe bisküvilerinde inanılmaz ambalaj oyunu! Anneleri bakın nasıl kandırıyorlarmış Bebe bisküvilerinde inanılmaz ambalaj oyunu! Anneleri bakın nasıl kandırıyorlarmış Haberi Görüntüle

'KENARDA PARAM VAR' HİSSİYATI SAĞLIĞI OLUMLU ETKİLİYOR 

Tasarrufun, kişilerin ruh sağlığını olumlu yönde etkilediği altı çizilen araştırmada, aylık olarak ufak miktarlarda para biriktirmenin insanların stres seviyelerini düşürdüğü ve daha rahat bir uyku düzeni sağladığı ifade edildi. "Kenarda param var" hissiyatının günlük yaşamda iyimserlik yarattığı ve bu durumun insanların genel memnuniyetini artırdığı da rapor edildi.

Araştırmaya katılanlar arasında yapılan anketler sonucunda, her 10 kişiden 6'sının düzenli olarak para biriktirdiği ortaya çıktı.

 

Habere Tepki Ver

1

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Zehra EVCİL

TRHaber.com - Sağlık


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading