SON DAKİKA
Kelle paça çorbasının faydaları nelerdir? Bağışıklığı güçlendiriyor, kemik gelişimini destekliyor!

Kelle paça çorbasının faydaları nelerdir? Bağışıklığı güçlendiriyor, kemik gelişimini destekliyor!

Geçmişte de günümüzde de çoğu insanın en sevdiği ilk 3 çorba arasında kelle paça muhakkak bulunur. Lezzetinin güzel olmasının yanında sağlığa da olumlu birçok etkisi olan kelle paça çorbası, özellikle pandemi döneminde büyük ilgi gördü. Bu şifa kaynağı çorbada birçok vitamin var.

Sağlık

15.02.2024, 16:38

Kelle paça çorbası sağlığa faydalı mı? Kelle paçanın sağlığa etkileri nelerdir? Kelle paça çorbasında hangi vitaminler bulunur? İşte cevaplar...

Türk mutfak kültüründe uzun yıllardır yer alan bir lezzet kelle paça çorbası. Et ve sakatat ile yapılan bu çorba o kadar seviliyor ki bazı illerde restoranlarda sabah kahvaltılarında bile sunuluyor. 

Kahvaltılarınızın vazgeçilmezi olacak! Zeytinyağı ile hazırlanan bu özel karışımla manken... Haberi Görüntüle

PROTEİN, MAGNEZYUM, KALSİYUM KAYNAĞI

Kelle paça çorbasının içeriğinde kemiğin yapısındaki kolajen proteini, magnezyum ve kalsiyum var. Bu durum kemik kırılmalarının iyileşme sürecini hızlandırıyor ve eklem ağrılarını azaltıyor.

Uğur Şahin ve Özlem Türeci kanser aşısı için tarih verdi Haberi Görüntüle

KEMİK GELİŞİMİNİ DESTEKLİYOR

Çocukların kemik gelişimini destekliyor, kemiklerin büyümesine ve onarılmasına yardımcı oluyor ve kemik erimesiyle savaşıyor. Bağ dokusunu desteklemesiyle dejeneratif eklem hastalıklarıyla ve emik erimesiyle 

Sağlıklı ve genç bir cilt için yeni yöntem Fotodinamik tedavi!... Haberi Görüntüle

KELLE PAÇA İLE GÜZEL BİR CİLT

Kolajen üretimiyle cildin genç görünmesine katkı sağlayan kelle paça çorbası, antioksidan etkisi ile bağışıklığı güçlendiriyor. Soğuk algınlığı ve grip gibi hastalıklara karşı da koruma sağlıyor.

Enerji veriyor, kanserle savaşıyor. Sindirim sistemini koruyor ve iyileşmesine yardımcı oluyor. Saç ve tırnakların uzamasına destek oluyor. Vücudu enfeksiyonlara karşı koruyor.

Bu hastalık en çok kadınları etkiliyor! İşte en önemli 4... Haberi Görüntüle

İYİ UYKU İÇİN KELLE PAÇA TÜKETİN

Kelle paça çorbası içerdiği amino asitler sayesinde uykuyu destekliyor. Omega-3 bakımından zengin olduğu için beyin gelişimini destekliyor. Kasların güçlenmesini ve kas ağrılarının azalmasını sağlıyor. Eklemlerdeki sıvıların korunmasını da destekliyor.


 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading