Yandex Metrica

Kan grubunuz zekanızı ele veriyor: Negatif ve pozitif kan grupları arasında zeka farkı bulundu!

Kan grubunuz zekanızı ele veriyor: Negatif ve pozitif kan grupları arasında zeka farkı bulundu!

Kan gruplarıyla ilgili zeka ve sağlık üzerine birçok araştırma bulunuyor. Son yapılan araştırma kan grubunuzun birçok özelliğiniz üzerinde baskın rol oynamanın yanında zekanızla olan ilişkisini de ortaya çıkardı. 

Sağlık

14.06.2024, 15:41

Birçoğumuz kan grubumuzu ehliyet ya da sağlık işlemleri için gerektğinde öğrenmeye gideriz. Ancak rastgele eylemlerinizin, düşüncelerinizin, farklı fikirlerinizin ve kısacası ürettiğiniz her şeyin sebebi kan grubunuz olabilir. Kan grubuna göre kişilik özelliklerini ve zekayı ortaya çıkaran bir sağlık testi ortaya çıktı.

Geçtiğimiz yıllarda Japonya'da yapılan araştırmalarda kan gruplarına göre farklı karakteristik özelliklerin bulunduğu hazırlanan son araştırma raporunda kanımızın Rh değerine göre zeka seviyemizde değişiklikler olabileceği ifade edildi.

9 Temmuz 2024 burç yorumları: Koç, Boğa, İkizler, Yengeç,Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık burcu... 9 Temmuz 2024 burç yorumları: Koç, Boğa, İkizler, Yengeç,Aslan, Başak,... Haberi Görüntüle

HANGİ KAN GRUBU DAHA ZEKİ? 

Öncelikle bilmek gerekir ki bu araştırmada kurulan zeka ve kan grubu arasındaki bağlantı, insanların zannettiği kadar kuvvetli olmasada dünya üzerindeki tüm kan gruplarından binlerce dahi çıkmıştır. Mevcut olan 8 kan grubu, 4 pozitif ve 4 negatif gruba ayrılıyor.

A GRUBU

A pozitif veya negatif kan grubu olanlar zeki, tutkulu. Bunu iş hayatında da iyi kullanıyorsunuz. Tüm bunlara rağmen karar verirken temkinlisiniz. Araştırmalara göre kan grubu A olan kişiler duygusal açıdan daha zeki. Görgü kurallarına uyan ve ortam bozan biri değilsiniz. Rastgele eylemler size göre değil. 

A+ KAN GRUBU KİŞİLERİN ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLERİ: Mükemmel lider, takım çalışmasında başarılı, güvenilir, zeki. Olumsuz yönleri: Huysuz, gıcıklığı yerine göre seven ve eleştirinin hedefi olmak.

A- KAN GRUBU KİŞİLERİN ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLERİ: Çalışkan, ısrarcı, planlı olmayı seven, iradeli.

Olumsuz yönleri: Çabuk sinirlenir ve kolayca etkilenir.

B GRUBU

Araştırmalara göre kan grubunuz en hızlı beyne sahip. Keskin bir hafızanız var. Büyük olasılıkla matematik ve fen gibi konularda iyisiniz. Güçlü ve aktif olmanız sizi herkesten bir adım öne geçiriyor. Tutkulu ve yenilikçisiniz. 

B+ KAN GRUBUNUN ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLERİ: Duygusal, yardımsever, ilişkilere önem veren, güzel, akıllı, yüksek IQ Olumsuz yönleri: Çabuk sinirlenir, dengesiz, sorumsuz.

B- KAN GRUBU KİŞİLERİN ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLERİ: Çalışkan, akıllı, iradeli, başarılı.

OLUMSUZ YÖNLERİ: Bazen bencil olabilir ve pek yardımcı olmaz.

0 KAN GRUBU

Bu kan grubuna sahipseniz  yüksek zekaya sahipsinizdir. Genellikle kendinize çok yüksek standartlar ve büyük hedefler koyarsınız. Her zaman hedeflerinize ulaşmanın bir yolunu bulmak için çalışırsınız. Ayrıca mükemmel liderlik özelliklerine de sahip olabilirsiniz. Ancak küçük veya önemsiz şeylerle ilgilenmiyorsunuz. Büyük resme odaklanıyorsunuz. Her durumda parlak tarafı görme eğilimindesiniz. 

O+ KAN GRUBUNUN ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLERİ: İnsanlara faydalı, zihni açık, sosyal, iyimser.

OLUMSUZ YÖNLERİ: Yeni deneyimlere pek açık değildir ve benmerkezci olabilir.

O- KAN GRUBUNUN ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLERİ: İyimser, kararlı, dayanıklı, sezgisel, iradeli.

OLUMSUZ YÖNLERİ: Tahmin edilemez ve benmerkezci.

KAN GRUBU NEGATİF OLANLAR DAHA YÜKSEK ZEKAYA SAHİP

Dünya üzerinde yaşayan insanların büyük bölümü 'pozitif' kan gruplarına sahip. Türkiye'de ve dünyada en yaygın olan kan grubu A rh+ olurken, incelemeler pratik ve kavramsal zeka seviyelerinin negatif kan gruplarında belirgin şekilde daha yüksek olduğunu ortaya koydu.

AB+ KAN GRUBUNUN OLUMLU YÖNLERİ: İlgili, içine kapanık, zeki, karizmatik.

OLUMSUZ YÖNLERİ: İkna edilmesi zor, inatçı, katı.

AB- KAN GRUBUNUN ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLERİ: Yüksek IQ, Aktif beyin.

OLUMSUZ YÖNLERİ: Güven sorunları ve inatçı olabilir.

 

Habere Tepki Ver

2

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Zehra EVCİL

TRHaber.com - Sağlık


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading