banner2

Kahvaltıdan önce tartılmak ne işe yarar? Sabah karnınızı doyurmadan önce bu 5 rutini yapın!

Zayıflamak isterken dikkat edilmesi gereken çok fazla nokta var. Beslenme, egzersiz, zararlı alışkanlıkların terkedilmesi gibi değişiklikler süreci hayli hızlandırabilir. Ancak uzmanlar kahvaltıdan hemen önce yapılacak 5 alışkanlığın kilo vermede büyük bir etkiye sahip olduğunu belirtiyor.

Sağlık 02.02.2023, 13:04
Abone ol
Kahvaltıdan önce tartılmak ne işe yarar? Sabah karnınızı doyurmadan önce bu 5 rutini yapın!

Kahvaltıdan önce, kilo vermek için atabileceğiniz beş adım olduğunu biliyor muydunuz? 

Beslenme yazarı Melissa Mitri, bazı sabah rutinlerinin yağ yakmada, gün içindeki enerjiyi artırmada ve zayıflamayı hızlandırmada etkili olabileceğini belirtiyor. 

UYANIR UYANMAZ SU İÇİN

Araştırmalar, bol su içmenin metabolizmanızı hızlandırabileceğini ve kilo verme çabalarınıza yardımcı olabileceğini gösteriyor. Mitri, bu alışkanlığın genellikle gün bittiğinde daha fazla içilmesini sağladığını söylüyor. 

DİKKAT EGZERSİZİ YAPIN

Beslenme yazarı Mitri'ye göre vücudu kahvaltıdan önce yoga ile esnetmek gerekiyor. Bu farkındalık sizi tüm gün kilo verme başarısı için hazırlayacaktır. Duygusal olarak da yeme olasılığınız düşük olacaktır. 

GÜNEŞ ALMAYA DİKKAT EDİN

Mümkünse sabahları birkaç dakika güneş ışığına çıkın. Yapılan çalışmalar UV ışınlarına maruz kalma ile kilo verme arasında bir bağlantı olduğunu gösteriyor. Çok fazla zaman almasına gerek yok, sadece beş dakika dışarda dolaşmanız yeterli. 

HAREKET EDİN

Kahvalltıdan önce güneş ışığında hareket etmek sağlık için çok faydalı. Mitri, egzersizin doğal bir ruh hali yükselticisi olduğunu belirtiyor. Bazı araştırmalar, sabahları egzersiz yapmanın günün geri kalanında daha yüksek bir tokluk düzeyine yol açtığını bile göstermiş durumda. 

TUVALETTEN SONRA TARTIYA ÇIKIN

Uyandığınızda tuvaletten sonra tartıya çıkmak, benimsenmesi gereken harika bir alışkanlık. Bu şekilde, her gün kilonuzu takip edebilir ve herhangi bir iyileştirme yapmanız gerekip gerekmediğini görebilirsiniz. Kahvaltı seçimleriniz ve alışkanlıklarınız da bu rakama göre şekillenir. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!