banner2

İkinci doz aşı tablosunda Şırnak Turuncuya, Bartın ve Giresun ise Maviye döndü

Koronavirüse karşı ikinci doz aşı oranını yükselten Şırnak, haritadaki kırmızı rengini turuncuya çevirirken, Bartın ve Giresun ise aşı oranını %75'in üstüne çekerek maviye döndü.

Sağlık 28.09.2021, 23:20 28.09.2021, 23:39
Abone ol
İkinci doz aşı tablosunda Şırnak Turuncuya, Bartın ve Giresun ise Maviye döndü

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımında Şırnak'ın, Koronavirüse karşı ikinci doz aşı oranını yükselterek, haritadaki kırmızı rengini turuncuya çevirirken, Bartın ve Giresun'un ise aşı oranını %75'in üstüne çekerek maviye döndüğünü belirtt.

"HEPİMİZİN LEHİNE SONUÇLAR İÇİN İKİNCİ DOZ AŞI ORANINDA YARIŞALIM"

Bakan Koca, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlarda "Şırnak, Kovid-19'a karşı ikinci doz aşı oranını yükselterek haritamızdaki rengini kırmızıdan turuncuya çevirdi. İkinci doz aşı oranı halen yüzde 55'in altında olan illerimiz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerimizde. 

Covid-19’a karşı İKİNCİ DOZ aşı oranımız BARTIN VE GİRESUN’DA da %75’in üzerine çıktı. Böylece MAVİ İL sayımız 13’e ulaştı. Hepimizin lehine sonuçlar için ikinci doz aşı oranında yarışalım!"

Koca, ayrıca bir diğer paylaşımında da "Salgın şartlarında yaşamaktan hepimiz sıkıldık. Fakat hayatın eski akışına dönme isteği, sağlığımız pahasına olmamalı. Maske ve mesafe kuralına uyalım, virüse karşı direnç kazanmak ve toplum bağışıklığını sağlamak için aşılarımızı yaptıralım." ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!