banner2

İftardan 2 saat sonra mutlaka için! Türk kahvesinin etkilerine inanmayacaksınız! Oruç boyunca bunu yapın…

Türk mutfağının en sevilen içeceklerinden biri olan Türk Kahvesi, doğru kullanıldığında birçok şifalı etkisi de bulunuyor. Uzmanlar, günde 1-2 fincan Türk kahvesinin tüketilmesinin gerektiğini söylüyor. Ramazan boyunca bunu yaparsanız vücudunuzdaki olumlu değişikliklere şaşıracaksınız.

Sağlık 27.03.2023, 15:06 27.03.2023, 15:26
Abone ol
İftardan 2 saat sonra mutlaka için! Türk kahvesinin etkilerine inanmayacaksınız! Oruç boyunca bunu yapın…

Beslenme uzmanları tarafından yapılan araştırmalar neticesinde, Ramazan ayı süresince iftardan iki saat sonra içilen  Türk kahvesinin sağlığa çok yararlı olduğu belirlendi.

BAĞIRSAKLARI ÇALIŞTIRIYOR

Yapılan araştırmalara göre, sağlık açısından oldukça yararlı olan Türk kahvesi, bağırsakların çalışma fonksiyonlarını tümden etkiliyor. Diğer yandan bağırsakların çok daha hızlı çalışmasına yardımcı olarak tüketilen besinlerin sindirilmesini destekliyor. Yapılan araştırmalar neticesinde Türk kahvesinin kilo vermeyi kolaylaştırdığı ortaya çıktı.

KARACİĞER YAĞLANMASININ ÖNÜNE GEÇİYOR

Prof. Dr. Vedat Göral ise, Türk kahvesinin içerisinde bulunan klorojenik madde ile birlikte karaciğer yağlanmasının önüne geçebileceğini kaydediyor. Öte yandan oruçtan dolayı dinlenen karaciğer yağlanmasını ortadan kaldırıcı etkisine sahip. Karaciğer yağlanmasının önlenmesiyle birlikte cilt sağlığı da yerine geliyor.

ŞEKERLİ KAHVE TÜKETMEYİN

Türk kahvesini şekerli olarak tüketiyorsanız, bunu yapmayın. Şekerli kahve alışkanlığından vazgeçmeniz, daha sağlıklı bir sürece adım atmanızın yapı taşlarını hazırlar. Sağlığa birçok faydası olan bu kahveyi mutlaka sade olarak tüketin. Uzmanlar sade olarak tüketilen kahvenin sağlığa daha yararlı olduğunun altını çiziyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!