banner2

İbrahim Saraçoğlu'ndan kuru öksürüğü anında kesen kür tarifi!

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun doğal bitkilerle verdiği kür tariflerini kullananlar memnun kaldıklarını internette dile getiriyor. Kış yüzünü göstermesiyle birlikte artan hastalıkların akabinde vatandaşlar tedavi yöntemlerini internette arıyor. Kuru öksürüğü kesen kür tarifi de bunlardan biri oldu. İşte, Saraçoğlu'nun kuru öksürüğünü anında kesen kür tarifi...

Sağlık 30.01.2023, 18:39 31.01.2023, 11:01
Abone ol
İbrahim Saraçoğlu'ndan kuru öksürüğü anında kesen kür tarifi!

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun doğal bitkilerle verdiği kür tariflerini kullananlar memnun kaldıklarını internette dile getiriyor. Kış yüzünü göstermesiyle birlikte artan hastalıkların akabinde vatandaşlar tedavi yöntemlerini internette arıyor. Kuru öksürüğü kesen kür tarifi de bunlardan biri oldu. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu yaptığı açıklamada kuru öksürüğe iyi gelen tarifi açıkladı. Uzman isim Prof. Dr. Saraçoğlu ile Sağlıklı Yaşam programının canlı yayınında, "Eşimin bir aydır öksürüğü var, balgam çıkarıyor. Hastaneye gitti antibiyotik verdiler ama öksürük kesilmedi. Ne yapmak lazım? Bitkisel çok kullandı ama geçmedi" sorusunu cevapladı.

İŞTE, SARAÇOĞLU'NUN KURU ÖKSÜRÜĞÜ KESEN KÜR TARİFİ

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, “Tere, bunu unutmayın. 6, 7 yaprak sapları ile beraber taze tere tüketeceksiniz. O balgamı söküyor. Bunu çocuklar da kullanabilirler.” dedi. Saraçoğlu ayrıca hatmi çiçeği ve yulaf samanının da kuru öksürüğe ve bronşite iyi geldiğini belirtti. İşte kür tarifleri:

YULAF SAMANI

Kaynayan 1 su bardağı suya 1 tatlı kaşığı yulaf samanı ilave edilir. Kapağı kapalı olarak 5 dakika demlenir ve sıcakken süzülür. Kahvaltıdan yarım saat önce ılık olarak tüketilir.

HATMİ ÇİÇEĞİ

Kaynayan 1 su bardağı su veya süte 1 tutam hatmi ilave edilir. Kısık ateşte 5 dakika kapağı kapalı olarak kaynatılır ve sıcakken süzülür. Günde 2 defa öğle ve akşam yemeğinden yarım saat sonra tüketilir.

ANDIZ PEKMEZİ

Günde 1 defa 1 yemek kaşığı sabah, öğle ya da akşam olacak şekilde aç olarak tüketilir. Diyabetler pekmez yerine propolis kullanabilir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!