banner2

İbn-i Sina reçeteyi yüzlerce yıl önce vermiş! Narı balla karıştırırsanız ne olur? İşte hayrete düşüren şifa kaynağı

Beslenme sisteminize ve günlük tüketiminize narı dahil ederseniz vücudunuzda birçok değişim gerçekleşiyor. Ünlü İslam hekimi İbn-i Sina, yüzlerce yıl önce bu mucize besinin faydalarını El-Kanun fi’t Tıbb kitabında yazdı.

Sağlık 23.03.2022, 13:51 23.03.2022, 13:54
Abone ol
İbn-i Sina reçeteyi yüzlerce yıl önce vermiş! Narı balla karıştırırsanız ne olur? İşte hayrete düşüren şifa kaynağı

Narın, hem meyve olarak taneleri hem çiçeği, tüketilme şekline göre vücuda büyük faydalar sağlıyor. Anadolu'da bereket ve doğurganlığı simgelediği için özel önem verilen nar meyvesinin faydalarına büyük İslam alimi İbn-i Sina'nın El-Kanun fi’t Tıbb kitabının ışığında yakından bakalım...

NAR YARALARI İYİLEŞTİRİR

Sabah'ın haberine göre; Nar taneleri, bal ile karıştırıldıktan sonra kötü yaraların üzerine sürüldüğünde etkili bir iyileştirici güce sahiptir. Narın antioksidan etkisi ve balın yarayı iyileştirici etkisi bir araya gelerek yaranın iyileşmesini hızlandırabilirsiniz.

BOĞAZ AĞRISINI GEÇİRİR

Tatlı nar yemek, boğazınızdaki yutkunma güçlüğüne neden olan sorunları hafifletebilir. Özellikle solunum yolları enfeksiyonu nedeniyle ortaya çıkan boğaz ağrılarında etkili olan nar, suyu sıkılarak da tüketilebilir.

NAR ÇİÇEĞİ VÜCUDU YENİLER

Nar çiçeği, bitkisel olarak yenileyici özelliği sayesinde yaraların üzerinde büyük bir etki sunarak iyileşmeyi hızlandırabilir. Bu sayede bir türlü geçmeyen yaraları ve yara izlerini nar çiçeği ile giderebilirsiniz.

SUYU ŞİFALI

  • Nar suyu, karaciğer detoksu yapmak istediğinizde size büyük desteği olacaktır. Karaciğerde oluşan yağlanmalara karşı etkilidir. Kan akışınızı hızlandırdığı gibi kanınızda dolaşan zararlı maddelerin de dışarı atılmasını sağlar.
  • Vucuda C vitamini katkısı sunar. 
  • Kalp ve damar hastalıklarını önler.
  • Ağız ve diş sağlığını korur.
  • Uzun süre tokluk hissi verir.
  • Kalp ve diyabet riskini düşürür.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!