banner2

Hapı içmeye gerek kalmadı! Bu 3 içecek yüksek tansiyonu anında düşürüyor

Yüksek tansiyona hipertansiyon denir. Hipertansiyon konusunda şüpheleriniz varsa yediklerinize dikkat etmelisiniz. İşlenmiş gıdalar, paketli ürünler ve tuzlu yiyeceklerden uzak durmanız sadece en basit önlemlerdir. Uzmanlar, üç içeceğin de yüksek tansiyonu düşürdüğünü kanıtladı. İşte mucizevi 3 besin...

Sağlık 22.04.2022, 15:36
Abone ol
Hapı içmeye gerek kalmadı! Bu 3 içecek yüksek tansiyonu anında düşürüyor

Hipertansiyonunuz varsa kan damarlarına, kalbe, beyne, böbreklere ve gözlere ekstra yük biner. Kalıcı yüksek tansiyon, kalp hastalığı gibi ciddi ve potansiyel olarak yaşamı tehdit eden bir dizi sağlık durumu riskinizi artırabilir. 

BAZI İÇECEKLER TANSİYONU DÜŞÜRÜYOR

Bazı gıdaların hipertansiyon riskini düşürmeye yardımcı olma özelliği son günlerde sürekli gündemden olan bir konu. Son araştırmalar sadece yiyeceklerin değil, bazı içeceklerin de yüksek tansiyonu düşürdüğünü ortaya çıkardı.

BADEM SÜTÜ

Badem sütü, son yılların popüler trendi olan sağlıklı beslenme rutininin yeni parçalarından biridir. Genellikle doymuş yağ oranı düşüktür. Bu da kandaki zararlı kolesterol seviyesini düşürmeye yardımcı olur. Kalp krizi riskini azaltır. Badem sütü yüksek tansiyon risklerini azaltmaya ve sağlıklı bir kalbi korumanıza yardımcı olan doğal omega-3 yağ asitleri içerir.

HAVUÇ SUYU

Havuç suyu, kalp hastalığı için risk faktörlerini azaltmaya yardımcı olabilir. Yüksek potasyum diyetinin yüksek tansiyon ve felce karşı koruduğu gösterilmiştir.

KEREVİZ SUYU

Kereviz suyu içeriği etkileyici vitaminlerle doludur. Karaciğerinizden cildinize kadar her şeye yardımcı olarak sağlığınızı daha iyi hale getirebilir. Kereviz, potasyum, folat ve kalsiyum gibi besinlerin yanı sıra C vitamini, beta karoten ve flavonoidlerle doludur.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!