banner2

Göbek yağlanmasına son! Yemeklerin için o sebzeyi koymak yağ yakımını hızlandırıyor

Kilo verme sürecinde bazı sebze meyveler yağ yakma özellikleriyle büyük bir destek sağlıyor. Özellikle acı biber, göbek yağını yakma konusunda çok etkili. Biberin acı olmasını sağlayan kapsaisin maddesi, yağ asitlerinin parçalanmasını sağlayan yağ oksidasyonunu artırıyor.

Sağlık 27.05.2023, 21:44
Abone ol
Göbek yağlanmasına son! Yemeklerin için o sebzeyi koymak yağ yakımını hızlandırıyor

İç organların etrafını saran visseral yağ, çoğu insanda var olan bir yağ tabakası. Bu yağ organları korum görevini üstleniyor ve göbeğin derinliklerinde depolanıyor. Ancak onun da fazlası zarar.

DİYETİNİZE ACI BİBER EKLEYİN

Vücutta aşırı miktarda viseral yağ depolamak, tip 2 diyabet, kalp hastalığı ve bazı kanserler gibi bir dizi soruna neden olabiliyor. Neyse ki, göbek yağını vererek bu riski azaltmanın yolları var. Bunun yolu ise diyete biber eklemek.

METABOLİZMAYI HIZLANDIRIYOR

Acı biberin içindeki kapsaisin, her açıdan inanılmaz bir madde. Anti-inflamatuar ve ağrı giderici özellikler de dahil olmak üzere çok çeşitli olumlu etkiye sahip olan bu molekülün en etkileyici faydası ise enerji kullanma ve yağ yakma hızını artıran metabolizmayı hızlandırmak.

İŞTAHI DA KAPATIYOR

Acı biberin içindeki bu madde ayrıca iştahı da azaltıyor ve kişinin daha az yemesini sağlıyor. Özellikle obez bireylerde kilo kaybı için birçok faydası var.

GÖBEK YAĞINI YAKMADA ETKİLİ

Kapsaisin ayrıca yağ asitlerinin parçalanması olan yağ oksidasyonunu da artırabiliyor. Dolayısıyla, kapsaisin tüketimini yüksek yoğunluklu aralıklı antrenmana ekleyerek, vücudunuzun kalori yakma oranını daha da artırabilirsiniz. Bu da onu göbek dahil olmak üzere genel vücut yağını yakmak için mükemmel bir antrenman yöntemi haline getirebilir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!