banner2

Gıdı sarkması en çok kadınları etkiliyor! Sık yapılan ve sürdürülemeyen diyetler, gıdı sarkmasının en önemli sebebi!

Sık yapılan ve sürdürülemeyen diyetler sonrasında alınan kiloların bir kısmı, çene altı ve boyun arasında kalan gıdı bölgesinde yağ dokusu olarak birikiyor. İlerleyen yaşla birlikte ise gıdı sarkması başlıyor. Sarkma ihmal edilir ve zamanla artarsa, cerrahi müdahaleyle sarkan doku ve cilt toparlanabiliyor.

Sağlık 22.09.2022, 18:39
Abone ol
Gıdı sarkması en çok kadınları etkiliyor! Sık yapılan ve sürdürülemeyen diyetler, gıdı sarkmasının en önemli sebebi!

Gıdı sarkması nedir? Gıdı sarkması nasıl oluşur? Gıdı sarkması tedavi edilebilir mi? İşte cevaplar...

Hem yemek yemeği çok seviyor hem de aldığımız kilolardan dolayı yakınıyoruz. Her pazartesi diyete başlıyor ancak sürdüremiyoruz ve mutsuzluğumuz da artıyor.

TAMAMLANMAYAN DİYETLER GIDI SARKMASINA YOL AÇIYOR

Başlanıp bir türlü sürdürülemeyen diyetler yüzünden alınan kiloların bir bölümü ise vücudun çene altı ve boyun arasında kalan gıdı bölgesinde yağ dokusu olarak birikiyor. Özellikle önden ve profilden bakıldığında çene altında bazen ikinci bir çene görünümünde belirgin bir hal alan gıdı ilerleyen yaşla birlikte sarkmaya başlıyor. Ailede gıdı sarkması genetik bir durum ise şiddeti daha da artar. 

KADINLAR DAHA RİSKLİ

Gıdı sarkması kadınları daha çok etkiler. Çünkü kadınların cilt yapısı ve cilt altı dokuları erkeklerden daha ince ve hassasdır.

ERKEN MÜDAHALE ÖNEMLİ

Gıdı sarkmasının önüne geçmek için, gevşemenin başladığı evrede müdahale etmek gerekiyor. Erken yaptırılan estetik işlem hem önleyici hem daha basit olurken sarkma ihmal edilir ve zamanla artarsa cerrahi müdahaleyle sarkan doku ve cildin toparlanması gerekir.

Hafif derecedeki gıdı sarkmasında lazer lipoliz ya da vaser lipo teknikleri kısa sürede sarkmayı yok ederek, pürüzsüz, gergin, sıkı ve genç bir görünüm kazandırır. Operasyondan yaklaşık 1 ay sonra değişiklik tam olarak kendisini gösterir.

SARKMA FAZLAYSA GIDI GERME İŞLEMİ YAPILIYOR

Sarkmanın derecesi ileri düzeydeyse gıdı germe cerrahisi ile gençleştirme yolu izlenir. Genel anestezi altında yapılan müdahalede çene altından birkaç santimlik kesiden işlem yapılır. Gevşemiş kas tabakasının fazla kısmı alınır. Kas ve cilt gergin olacak şekilde birleştirilir. Hasta 1 gün sonra taburcu edilir. 

Bu estetik işlemler ses tellerinde olumsuz bir etki bırakmaz. Çene altında gevşeyen fazla kasların alınması, mimik kaybı riskine yol açmaz.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!