Yandex Metrica

Sitede Ara

Fahrettin Koca'dan Türk Tabipler Birliği'ne sert tepki: "Boyun eğmeyeceğiz"

Fahrettin Koca'dan Türk Tabipler Birliği'ne sert tepki: "Boyun eğmeyeceğiz"

Türk Tabipler Birliği, Fahrettin Koca'yı aşı açıklamasını geri almaya davet etti. Konuyla ilgili açıklama yapan Sağlık Bakanı Koca, "Küresel kovid aşısı baskısına boyun eğmeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

Sağlık

23.01.2024, 21:28

2020 yılında büyük yıkımlara neden olan Kovid-19 salgını Türkiye ve dünyada büyük ölçüde sona erdi. Aylarca süren karantina süreci sonrası hayat normalleşirken, bu kez de Eris varyantı ortaya çıktı. Dünyada birçok ülkede görülen Eris varyantı son olarak Türkiye'de de görüldü.

Tadına aldanan yandı! Demans garantili bir yiyecek! Her gün tıka basa yiyoruz! Tadına aldanan yandı! Demans garantili bir yiyecek! Her gün tıka... Haberi Görüntüle

"ENDİŞELENECEK BİR DURUM YOK"

Eris varyantı ile ilgili açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Eris varyantına yönelik bir tedbir gerekmediğini ve endişelenecek bir durumun olmadığını açıkladı. 

Güneş kremine para vermeyin! Semt pazarındaki o yaz meyvesi UV ışınına karşı koruyor Güneş kremine para vermeyin! Semt pazarındaki o yaz meyvesi UV... Haberi Görüntüle

"BOYUN EĞMEYECEĞİZ"

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Türk Tabipler Birliği'nin aşı baskısına "boyun eğmeyeceğiz" ifadelerini kullandı. Bakan Koca, "Bazı ülkelerin aşı baskısı ile örnek olmaya çalıştığına hepimiz şahit oluyoruz. Bazı ülkelerin aşı baskısına boyun eğmesi, bizim de aşı baskısına boyun eğeceğimiz anlamına gelmez" dedi.

Hem serinletiyor hem tok tutuyor! İşte bu yaz bol bol cacık yemek için 5 neden Hem serinletiyor hem tok tutuyor! İşte bu yaz bol bol... Haberi Görüntüle

"AŞI PROGRAMINA KESİNLİKLE İHTİYAÇ YOK"

Paylaşımın devamında ise, "Küresel Kovid aşısı baskısına boyun eğmemiz mümkün değil. Türkiye’nin kendi programı var ve birileri istiyor diye aşı programı başlatmayız. Biz kendi programımızı uyguluyoruz ve şu an kesinlikle kovid-19 için yeni bir aşı programı uygulamayı düşünmüyoruz. Toplu bir aşılama programına kesinlikle ihtiyaç yok." dedi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading