banner2

Fahrettin Koca'dan Türk Tabipler Birliği'ne sert tepki: "Boyun eğmeyeceğiz"

Türk Tabipler Birliği, Fahrettin Koca'yı aşı açıklamasını geri almaya davet etti. Konuyla ilgili açıklama yapan Sağlık Bakanı Koca, "Küresel kovid aşısı baskısına boyun eğmeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

Sağlık 28.09.2023, 11:38 28.09.2023, 12:37
Abone ol
Fahrettin Koca'dan Türk Tabipler Birliği'ne sert tepki: "Boyun eğmeyeceğiz"

2020 yılında büyük yıkımlara neden olan Kovid-19 salgını Türkiye ve dünyada büyük ölçüde sona erdi. Aylarca süren karantina süreci sonrası hayat normalleşirken, bu kez de Eris varyantı ortaya çıktı. Dünyada birçok ülkede görülen Eris varyantı son olarak Türkiye'de de görüldü.

"ENDİŞELENECEK BİR DURUM YOK"

Eris varyantı ile ilgili açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Eris varyantına yönelik bir tedbir gerekmediğini ve endişelenecek bir durumun olmadığını açıkladı. 

"BOYUN EĞMEYECEĞİZ"

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Türk Tabipler Birliği'nin aşı baskısına "boyun eğmeyeceğiz" ifadelerini kullandı. Bakan Koca, "Bazı ülkelerin aşı baskısı ile örnek olmaya çalıştığına hepimiz şahit oluyoruz. Bazı ülkelerin aşı baskısına boyun eğmesi, bizim de aşı baskısına boyun eğeceğimiz anlamına gelmez" dedi.

"AŞI PROGRAMINA KESİNLİKLE İHTİYAÇ YOK"

Paylaşımın devamında ise, "Küresel Kovid aşısı baskısına boyun eğmemiz mümkün değil. Türkiye’nin kendi programı var ve birileri istiyor diye aşı programı başlatmayız. Biz kendi programımızı uyguluyoruz ve şu an kesinlikle kovid-19 için yeni bir aşı programı uygulamayı düşünmüyoruz. Toplu bir aşılama programına kesinlikle ihtiyaç yok." dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!