banner2

Etkisi ilk defa ortaya çıktı! Sabah aç karnına Türk kahvesi içerseniz ne olur?

Türkiye'de Türk kahvesi vatandaşlar tarafından sevilerek tüketiliyor. Hatta bazıları kahveyi o kadar abartıyor ki sabahları aç karnına bile tüketiyor. Peki, sabahları aç karnına Türk kahvesi tüketmek zararlı mı?

Sağlık 22.03.2022, 14:41
Abone ol
Etkisi ilk defa ortaya çıktı! Sabah aç karnına Türk kahvesi içerseniz ne olur?

Tadıyla ve kokusuyla kahve kültüründe önemli bir konumda bulunan Türk kahvesi, bazı vatandaşlar tarafından büyük bir tutkuyla takip ediliyor. Peki, sabahları aç karnına Türk kahvesi içerseniz ne olur? İşte bu sorunun cevabı...

BOŞ MİDEYLE TÜRK KAHVESİ İÇMEKTEN SAKININIZ

Safra taşlarınız varsa boş mideye kahve içmekten kaçınmak gerekir. Bunu yapmak, safra kesenizin büzülmesine neden olabilir, bu da büyüklüğünde küçüleceği ve düzgün çalışmayı durduracağı anlamına gelir.

STRESLİ BİR GÜN GEÇİRİRSİNİZ

Güne biraz yorgun mu yoksa kaygı içinde mi başlamak istersiniz. Sabaha kahve ile başlarsanız bu gerçek olabilir. Şu anda kahvede bulunan kafeinin kaygı ile ilişkili olduğunu gösteren çok fazla araştırma var. Bu durum, kafeine bağlı anksiyete bozukluğu olarak bilinir ve anksiyete ataklarına neden olabilir ve hatta fobilere ve obsesif-kompulsif bozukluklara dönüşebilir.

ODAK PROBLEMİ YAŞARSINIZ

Gerçek şu ki, konsantrasyon seviyeleriniz ve iş performansınız, aç karnına sabah kahvesiyle başladığınızda her zaman düşüktür.

KAN BASINCINI ARTTIRIR

Genellikle çok fazla kahve içmeyen ya da hipertansiyon hastası olanlar kahve içerken yüksek tansiyon yaşayabilirler. Değişiklikler yaklaşık iki veya üç saat sürebilir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!