banner2

Erkeklerde cilt bakım önerileri! Cildinizi iyi temizleyin ve nemlendirmeyi unutmayın!

Erkek yüz bakımı, pek konuşulmayan ancak özellikle yaz aylarında oldukça mühim olan bir konu. Günümüz koşullarında artan stres, beslenme sorunları, kirli hava ve işlenmiş gıdalar erkek yüz bakımını daha da önemli hale getiriyor. Peki erkekler cilt bakımında nelere dikkat etmeli?

Sağlık 21.06.2022, 19:12 21.06.2022, 19:17
Abone ol
Erkeklerde cilt bakım önerileri! Cildinizi iyi temizleyin ve nemlendirmeyi unutmayın!

Erkekler cilt bakımı yapmalı mı? Erkeklere göre cilt bakımı nasıl olmalı? İşte cevaplar...

Doğru bir erkek cilt bakımı sadece bakımlı olmanın ötesinde daha uzun süre genç ve dinç görünen bir cilt için de önemli hale geldi. Erkeklerin düzenli cilt bakımına önem vermesi derin kırışıklıkların oluşmasını engeller. Erkek yüz bakımı, cildin düzenli temizlenmesini sağladığı için gözenekleri küçültür, sivilceleri azaltır ve cildi aydınlatır.

ÖNCELİK CİLT TEMİZLİĞİ

Cildi temizlemek, erkeklerin dikkat edeceği ilk kural olmalı. Gün içerisinde gözenekleriniz tıkanır, bu nedenle erkeklere sabah ve akşam cilt temizliği önerilir. Yıkama köpüğü ya da yüz yıkama jeli alarak cildinizi önerildiği şekilde yıkayın. Yüzünüzü sildiğiniz havluyu sık sık değiştirmek, sivilce oluşumunu engellemeye destek olabilir. 

SERUM CİLDİ BESLER

Serum kullanmak her erkek tarafından pek önemsenmese de eğer serum kullanmayı düşünüyorsanız, temizlikten hemen sonra kullanmalısınız. Kendiniz için bir serum seçerek, cildinizin ve hatta sakallarınızın daha iyi beslenmesini sağlayabilirsiniz.

GÜNDE 2 KEZ NEMLENDİRİN

Nemlendirme fazla gerek duymasanız bile en iyi bilinen konu. Yüzünüz için su bazlı kolay emilen ve kalıntı bırakmayan bir nemlendirici seçmek onu daha rahat kullanmanızı sağlar. Günde 2 defa temiz cilde nemlendirici uygulamak en temel bakım niteliğindedir.

Erkekler yüz bakımında daha sorunsuz bir cilt için peeling oldukça önemlidir. Cildin dış katmanlarındaki hasarlı cilt hücrelerini temizler. 

CİLT BAKIMIYLA DAHA GENÇ GÖRÜNÜRSÜNÜZ

Erkeklerde yüz bakımı yapmak daha canlı görünen bir cilt sağlar. Leke oluşumlarını azaltır, cilt aydınlanır. Gözeneklerinizin görünümünü azaltır. Siyah noktaları giderir ve önler. Cildinizi nemlendirir, cildinizin yüzeyinin altındaki kirleri ve toksinleri çıkarmaya yardımcı olur. İnce çizgileri azaltır. Daha genç görünmenizi sağlar. Göz altı morlukları hafifler. Sivilce oluşumu ve izleri azalır.

İYİ BESLENMEYİ İHMAL ETMEYİN

Daha iyi bir cilt tonu ve daha iyi görünen bir cilt için tüm bunların yanı sıra doğru şekilde beslenmeniz gerektiğini lütfen unutmayın.

    

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!