banner2

Erkekler için saç uzatma tüyoları! Saçları temiz tutun, bakım yapın ve sabırlı olun!

Uzun saç sadece kadınlara özgü gibi gözükse de erkeklere de yakışabiliyor. Saç uzatırken kadınlara göre biraz daha sabırlı olması gereken erkeklerin bu süreçte dikkat etmesi gereken ilk kural saçları temiz tutmak ve havalandırmak...

Sağlık 21.06.2022, 17:15 21.06.2022, 18:25
Abone ol
Erkekler için saç uzatma tüyoları! Saçları temiz tutun, bakım yapın ve sabırlı olun!

Erkekler saç uzatırken nelere dikkat etmeli? Erkeklerin saçları kaç ayda uzar? İşte cevaplar... 

Uzun saç, yüz tipine göre bazı erkeklere çok yakışıyor. Tabi bu aslında büyük emek isteyen bir iş aynı zamanda. "Saçlarımı uzatmak istiyorum ama ne yapmam lazım bilmiyorum" diyen erkekler ise doğru yöntemi bulduğu vakit, yeni saç stillerine kavuşuyor.

SAÇ UZATMAK SABIR İSTER

Erkeklerin saç uzatma konusunda dikkat etmesi gereken en önemli husus sabırlı olmaları gerektiğidir. Saçlarınızı uzatırken bu süreçteki motivasyonunuzu devam ettirebilmek için zaman zaman farklı tarzlarda şekillendirebilirsiniz. Her erkek, saçının hızlı bir şekilde uzamasını ister ancak saç uzatma erkekler için en iyi koşullarda yaklaşık olarak ayda 1,5 cm kadar mümkün. Saç uzatma süresi, saçınızın yapısıyla da ilgili. Kıvırcık saç uzatma ya da dalgalı saç uzatma erkek için farklı ihtiyaçlar doğurur. 

ÖNCE ÜST KISIMLARI UZATIN

Hızlı saç uzatma erkek için saçın yapısına ve uzunluğuna göre farklı yöntemler gerektirir. Örneğin, eğer saçlarınız çok kısaysa saç uzatma sürecinin başlarında üst kısımlardan başlamanız faydalı olur. Erkeklerin saçlarının yan ve arka kısımları, her zaman üst kısımdaki saçlardan daha çabuk uzadığı için buna dikkat etmeniz, saçınızın uzama sürecinde ortaya kötü bir görünüm çıkmasını engeller. 

SAÇLARI TEMİZ TUTUN VE HAVALANDIRIN

Erkeklerin saçları, kadınlara göre daha hızlı bir şekilde yağlanır. Bu nedenle saçlarının hızlı ve sağlıklı bir şekilde uzamasını isteyen erkeklerin saçlarını düzenli bir şekilde yıkaması gerekir. Saçların gün aşırı yıkanması onları temiz tutmakla beraber sürekli olarak nefes almasını da sağlar ve saç köklerinin daha iyi beslenmesine yardımcı olur. 

GEREKLİ BAKIM ÜRÜNLERİNİ KULLANIN

Hiçbir kozmetik ürününün saç uzamasında direkt etkisi yoktur ancak doğru ürünlerle doğru bakımın uygulanması, saçlarınızın hacimli olmasına ve mümkün olan en sağlıklı şekilde uzamasına yardımcı olur. Doğru ürünlerin kullanımı, saçların kırılganlaşmasını ve koparak dökülmesini engellemeye yardımcı olur ve saçlarınızı güçlendirir.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!