banner2

Domates ve salatalıkta büyük tehlike! Eğer aldığınız ürün böyleyse anında iade edin! Uzmanlardan bir uyarı daha: Sağlığınızdan olabilirsiniz

Domates ve salatalıkla ilgili vatandaşlara kritik uyarı geldi. Böyle görünüyorlarsa sakın almayın. İşte, uzmanlardan ilaçlı domates ve salatalıkları ayırt etmenin yolları...

Sağlık 28.03.2023, 13:13 28.03.2023, 13:23
Abone ol
Domates ve salatalıkta büyük tehlike! Eğer aldığınız ürün böyleyse anında iade edin! Uzmanlardan bir uyarı daha: Sağlığınızdan olabilirsiniz

Domates ve salatalığı kış aylarında sa tüketen vatandaşlara uzmanlardan kritik uyarı geldi. Kimyevi operasyonlara maruz kalmış domates ve salatalıkların sağlığa çok zararlı olduğuna dikkat çeken uzmanlar, bu meyvelerin ilaçlı olup olmadığını anlamanın yollarını aktardı. 

DOMATESİN İLAÇLI OLDUĞU NASIL ANLAŞILIR?

Domatesin ilaçlı olup olmadığını anlamak aslında çok basit. Ancak şunu özellikle vurgulamak gerekir: Mevsimsel bir sebze olan domatesi yaz aylarında tüketmek en doğrusudur.

Çünkü kışın tüketilen domatesler sağlığınız açısından tehlikeli olabilir.

Eğer domatesin kabuğunun çok yapay göründüğünü düşünüyor ve çıplak gözle beyaz çizgilerin farkına varabiliyorsanız bu gıda nitrik asit içeriyor olabilir.

SALATALIĞIN İLAÇLI OLDUĞU NASIL ANLAŞILIR?

Salatalıkta domates gibi yaz mevsiminde tüketilmesi gereken besinler arasındadır.

İşte içerdiği su ve posa sayesinde sağlık yönünden çok faydalı olan salatalığı yerken dikkat etmeniz gereken bir detay!

Mevsiminde tüketilmeyen ve içerisinde çekirdek bulunmayan yumuşak salatalıklar sağlık açısından risk oluşturabilir.

Canan Karatay domatesle ilgili herkesi ilgilendiren önemli bir uyarıda bulunmuştu.

Canan Karatay'ın domatesle ilgili açıklamaları şu şekilde:

Domates meyvedir. Ama biz sebze olarak ayırmışız. Çok fazla tüketildiğinde özellikle haziran ve temmuz ayında hastalarımın hem şekerleri hem de ürük asitleri yükselir. Diyorlar ki Canan Karatay karbonhidrat vermiyor. Domateste de yeşil fasulyede de baklada da şeker var.

İlaçlı tarım zehriyle büyütülüyor. Tarım zehirleri bütün hastalıkların sebebi. Kanser de dahil. Şuanda domatesin dönemi değil. Doğru mevsim eylül ayında. Yapay olarak her mevsim piyasaya sürülen sebzeler tehlikeli. Mevsiminde yiyeceksiniz diyorum. Şimdi bir bahçeniz varsa domateslerin kızarmadığını göreceksiniz halen yeşil. Siz ona dikkat edin. Benim gibi yapacaksınız. Eylül ayında doğal bir Domates bulup kendi domatesinizi kış için hazırlayacaksınız.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!