banner2

Diş estetiği nedir? Son yıllarda diş hekimlerine rağbeti artıran gülüş tasarımı nasıl yapılır?

Diş hekimi denilince akla hemen dolgu, diş çekimi veya kanal tedavisi gibi şeyler geliyor. Ancak son yıllarda insanlar diş hekimine gülüş estetiği sebebiyle de gidiyor. Bu işlem kapsamında estetik açıdan görünümü bozulan diş ve diş etleri hastaların yüz şekillerine göre doğal ve güzel bir görünüme kavuşturuluyor.

Sağlık 02.08.2022, 13:57
Abone ol
Diş estetiği nedir? Son yıllarda diş hekimlerine rağbeti artıran gülüş tasarımı nasıl yapılır?

Gülüş tasarımı nedir? Diş estetiği nedir? Gülüş tasarımı nasıl yapılır? Gülüş tasarımı herkese yapılabilir mi? İşte cevaplar...

İnsanların çoğu diş hekimlerinin kapısını, diş ağrısı artık dayanılmaz bir boyuta geldiği an çalıyor. Ancak son yıllarda popüler olan diş estetiği ve gülüş tasarımı işlemleri, özellikle kadınların bu tarz kliniklere gitme sebepleri arasında yer almaya başladı. 

ÖNCE DİŞ HASTALIKLARI TEDAVİ EDİLİYOR

"Gülüş tasarımı" adı verilen uygulama kapsamında, diş çürümesi, diş kaybı ve bazı diş eti hastalıkları sebebiyle görünümü bozulan dişler, güzel bir görünüme kavuşuyor. Bu yapılırken hastaların yüz şekilleri ve gereksinimleri göz önünde bulunduruluyor ve doğal olmasına özen gösteriliyor.

ARDINDAN HASTANIN İSTEKLERİ PLANLANIYOR

Hastanın beklenti ve ihtiyaçları belirlendikten sonra, diş etlerinde var olan seviye bozuklukları düzenleniyor. Varsa diş eksikliğini gidermek için implant işlemleri ve gerekli görülen diğer cerrahi uygulamalar gerçekleştiriliyor.

DİŞ BEYAZLATMA VE KAPLAMALARLA GÜLÜŞ ÖN PLANA ÇIKIYOR

Diş beyazlatma işlemlerinin ardından dişlerde var olan görsel ve biçimsel bozukluklar gideriliyor. Porselen lamine ve kaplamalar ile zirkonyum kaplamalar devreye giriyor. Bütün bu diş eti ve diş uygulamaları esnasında ve provalarda dudak şekli ve konturu göz önünde bulunduruluyor.

Bazı gülüş tasarımı işlemleri sırasında dudak ve yüz bölgelerine yapılan dermal dolgu gibi uygulamalarla gülüş daha da ön plana çıkarılabiliyor.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!