banner2

Dikkat.. O mahalle karantinaya alındı!

Trabzon'da farklı cenazeye katılan ve daha sonra Kovid-19 testi pozitif çıkan kişiler sebebiyle Araklı ilçesinde bazı mahalleler karantina altına alındı.

Sağlık 07.06.2021, 18:25 07.06.2021, 18:49
Abone ol
Dikkat.. O mahalle karantinaya alındı!

İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, bir ilçede eklem ağrısı şikayetleri nedeniyle hastaneye başvuran kişinin test sonucunun pozitif çıkmasının ardından çalışma başlatıldığı belirtildi.

46 YENİ VAKA, 32 TEMASLI!

27 Mayıs'ta Trabzon'da kalabalık bir cenaze törenine katıldığı tespit edilen şahıs üzerine yapılan filyasyon çalışması sonucu 33 yeni vaka tespit edildiği aktarılan açıklamada, il dışından birçok kişinin cenaze törenine geldiği ve geri döndüğü, Ankara ve Samsun'a dönen kişilerden de pozitif vakaların bulunduğu ifade edildi. Söz konusu kişilerle temasa geçen kişilerden alınan test sonucunda 13 yeni vaka ile 32 temaslı tespit edildiği bildirildi.

BAZI ALANLAR KARANTİNAYA ALINDI!

Açıklamada, her iki olayın ardından temaslıların izolasyon ve karantina süreçlerine dahil edildikleri vurgulandı. Öte yandan, Araklı ilçesinde bazı alanların, Kovid-19 tedbirleri kapsamında karantinaya alındığı öğrenildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!