banner2

Cilt bakımınızı buz ile yapın! Yüze buz uygulamak, kırışıklıkları yok eder, dudak çatlağını iyileştirir!

Çoğu kadın güzel bir cilt için yüksek bütçeler ayırıp güzellik merkezlerine gidiyor. Aslında mutfakta cilde bakım yapma gücüne sahip o kadar çok malzeme var ki. İşte buz da onlardan biri. Düzenli bir şekilde cilde uygulandığında gözenekleri küçülten buz küpleri, kırışıklıkları önleyip sivilcelere adeta savaş açıyor.

Sağlık 06.08.2022, 13:52
Abone ol
Cilt bakımınızı buz ile yapın! Yüze buz uygulamak, kırışıklıkları yok eder, dudak çatlağını iyileştirir!

Buzun cilde faydaları nelerdir? Buz küpü uygulaması sivilceleri yok eder mi? Kırışıklıkları önlemek için buz küleri kullanmak işe yarar mı? İşte cevaplar...

Piyasada satılan pahalı cilt bakım ürünleri veya güzellik merkezlerindeki uygulamalar hem bütçeyi zorluyor hem de zaman alıyor. Buzlukların olmazsa olmazı buz küpleri ile aslında çok iyi bir cilt bakımı yapmak mümkün.

Geçmişte de kadınların güzelleşmek için kullandığı buz küpleri cildin daha genç ve diri kalmasını sağlar. Üstelik bunu yapmak için buzluktan çıkarılan küplerini bir beze veya poşete koyup her sabah yüze uygulamak yeterli. 

BUZLA GÖZENEKLERİ KÜÇÜLTEBİLİRSİNİZ

Buz gözenekleri küçültür. Bu sayede cilt sıkılaşır. Düzenli olarak haftada 2 veya 3 kez yüzünüze buz küpü sürerek gözenekleri sıkılaştırabilirsiniz.

KIRIŞIKLARI BUZ KÜPLERİ İLE YOK EDİN

Yüze buz sürmek yüzdeki kan dolaşımını hızlandırır. Kırışıklık, ince çizgi ve sarkmaları önler. Erken yaşlanma belirtilerini geciktirir.

BUZ KÜPLERİ SİVİLCELERİ YOK EDER

Cilde uygulanan buz iltihap oluşumunu engeller. İltihap ve enfeksiyon sebepli oluşan sivilce ve akneleri buz sayesinde ortadan kaldırmak mümkün. 

MAKYAJA BUZ KÜPÜYLE HAZIRLANIN

Makyaj öncesinde cilt hazırlığı için buz kullanabilirsiniz. Bunun için makyaj öncesinde cildinize buz küpleri ile masaj yapın. Bu uygulama fondötenin daha pürüzsüz görünmesini sağlar. Ayrıca makyajınız uzun süre bozulmaz ve tazeleme gerektirmez.

BUZ, GÖZ ÇEVRESİNDEKİ TORBALARI GEÇİRİR

Cilde buz küpü uygulamak göz çevresindeki torbaları da geçirir. Buz küpleri ile gözünüzün iç köşesinden kaş ucuna doğru olacak şekilde dairesel hareketlerle masaj yapın. Bu masaja buz eriyene kadar devam edin. 

DUDAK ÇATLAMALARINA SON

Sıcak ve soğuktan zarar görüp çatlayan dudaklara buz küpü uygulayıp ardından bir dudak nemlendiricisi sürmek ise dudaklardaki kuruluğu ve çatlamayı ortadan kaldırır.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!