banner2

Canan Karatay, konserve domates için uyardı: Eğer bu şekilde görünüyorsa...

Yaptığı açıklamalarla sık sık gündem olan Prof. Dr. Canan Karatay; şeker ve ekmekten sonra domatese dikkat çekti. Kış mevsimine kısa bir zaman kala konserve hazırlıkları da başladı. Karatay, yaptığı son açıklamada; domatesin bir meyve olduğunu ve içinde bolca şeker bulundurduğunu belirtti. İşte Karatay'a göre en sağlıklı domates... 

Sağlık 22.09.2023, 11:32 22.09.2023, 11:38
Abone ol
Canan Karatay, konserve domates için uyardı: Eğer bu şekilde görünüyorsa...

Sağlıklı yaşam tarzı ile ilgili yaptığı açıklamalarla gündem olan Canan Karatay, bu kez de domatese dikkat çekti. 

Konserve yapımlarının başladığı bu dönemde; Karatay, "Eğer bu şekilde görünüyorsa tüketmeyin" diyerek uyardı.

Ünlü beslenme uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, domatesin aslında bir meyve olduğunu ve içinde yüksek oranda şeker bulunduğunu ifade etti.

Domatesi sebze olarak düşünenler, bu açıklamanın ardından adeta şaşkına döndü.

SEBZE DEĞİL MEYVE

Canan Karatay, domates ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

"Domates meyvedir. Ama biz sebze olarak ayırmışız. Çok fazla tüketildiğinde özellikle haziran ve temmuz ayında hastalarımın hem şekerleri hem de ürük asitleri yükselir. Diyorlar ki Canan Karatay karbonhidrat vermiyor. Domateste de yeşil fasulyede de baklada da şeker var.

İlaçlı tarım zehriyle büyütülüyor. Tarım zehirleri bütün hastalıkların sebebi. Kanser de dahil. Domatesin dönemi eylül ayında. Yapay olarak her mevsim piyasaya sürülen sebzeler tehlikeli.

Yeşil domatese dikkat edin. Benim gibi yapacaksınız. Eylül ayında doğal bir Domates bulup kendi domatesinizi kış için hazırlayacaksınız." 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!