banner2

Canan Karatay'ın gençlik formülü: O ürünü yere göğe sığdıramıyor! Tüketebildiğiniz kadar tüketin

Canan Karatay, bu kez sindirimi, siniri değil gençliği öne çıkarttı. 10 yaş gençleştiren besini paylaştı. Uyuyana kadar tüketilmesini tavsiye eden Canan Karatay'ın yere göğe sığdıramadığı besinin kivi olduğu ortaya çıktı.

Sağlık 27.04.2023, 16:26
Abone ol
Canan Karatay'ın gençlik formülü: O ürünü yere göğe sığdıramıyor! Tüketebildiğiniz kadar tüketin

Canan Karatay, cilt hücrelerini, yenileyen ve dermis tabakasındaki yaşlanmayı en 10 yaşa düşüren bu besin hakkındaki çarpıcı açıklamalara yer verdi.

C vitamini bakımından zengin olan kivinin adeta 10 yaş gençleştirdiğinin altını çizen Canan Karatay, sabahtan akşama kadar tüketilmesini önerdir. Karatay, kivinin hem gençleştirdiği hem de sağlıklı hücre sayısını artırdığının altını çizdi.

FAYDALARI NELER?

Doğadaki en yüksek antioksidana sahip gizemli bir besindir. Hasar almış hücrelerin hızla onarılmasını sağlar. Çin'de sıklıkla tüketilen ve diri ciltlerinin sırrı olan kivi, kana karışan lif bakımından zengindir.

Lutien ve zeaksantin bakımından da zengin olan kivi, yaşlanmaya meyilli olan hücreleri anından diskalifiye ederek hücrelerin yenilenmesini sağlar. Kırışma ve sarkmaların önüne geçer.

Göz çevresinde oluşmaya başlayan morluk ve halkalar yeterli oranda vitamin olmadığını gösterir. Ancak düzenli tüketilen kivi bu durumu anında önler.

Kivi saçların daha parlak ve canlı görünmesini sağlar. Saç köklerindeki azalmış vitamin seviyesini artırır. Kan yoluyla köklere gerekli vitaminleri götürür. Köklerdeki hareketliliği sağlanmasını kan aracılığıyla yaparken kandaki kötü kolesterol seviyesini düşürür.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!